Sokak Hayvanları İçin Portatif Barınaklar Tasarladı

  8 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) Halkla İlişkiler Birimi ve KAÜ mimarlık bölümü öğrencilerinin yapımı 4 hafta süren “Sevimli Patiler Projesi” tamamlandı, sokak hayvanları için yapılan portatif evler KAÜ’nün bulunduğu Arabamet bölgesine dağıtıldı.

  KAÜ Halkla İlişkiler ve Medya Birimi, projenin başlangıç sürecinde mimarlık öğrencileri ile birlikte “Sevimli Patiler Sosyal Sorumluluk Projesi” için bir video film çekimi gerçekleştirerek topluma çağrıda bulundular.

  Video İçeriğinde “KAÜ olarak Sevimli Patiler’e el uzatıyoruz, bizlere bu projemizde destek olmak isteyenleri KAÜ sosyal medya sayfalarından bizlere ulaşmaya çağırıyoruz” davetinde bulunuldu.

  Yapılan bu çağrıya duyarsız kalmayan bölge halkı, KAÜ’ye yuva yapımı için malzeme desteği vererek katkı sağladılar, ayrıca KAÜ mimarlık bölümü öğrencileri de mobilyacı ve alışveriş merkezlerine giderek kullanılmayan ürünleri temin edip proje yapımına devam ettiler.

  Projenin devamı gelecek

  KAÜ-sevimli patiler

   

  Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Medya Sorumlusu Verda Yeşim Palamut, projeyle ilgili olarak yaptığı açıklamada “Sevimli Patiler Sosyal Sorumluluk Projemiz ile soğuk kış günlerinde sokaklarda yaşamını sürdürmeye çalışan kedi ve köpekler için barınak temini için elbirliğiyle çalışma başlattık. Onlara sığınacakları şirin yuvalar yaparak bunları Arabahmet bölgesine yerleştirdik, hem bölge sokaklarını renklendirdik, hem de sevimli dostlarımıza soğuklardan korunmaları için yuvalar yaptık” dedi.

  Verda Yeşim Palamut, “KAÜ olarak öğrencilerimizle yuva yapımlarına devam edeceğiz. Tüm Lefkoşa halkına ve bize destek veren herkese çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

  Etiketler:
  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya