Seyahat Severler Bu Evi Çok Sevecek…

  7 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Sürekli seyahat etmeyi sevenleri mutlu edecek bir tasarıma imza atıldı. Seyahat tutkunları için sürdürülebilir mimari özellikte olan taşınabilir modüler bir ev olan KODA tasarlandı. Tasarımını Estonyalı tasarım ofisi olan Kodasema yaptı.

  Sürdürülebilir, modüler olan mikro ev, demonte edilen ve demontesi en fazla 4 saati alan, şebekeden bağımsız bir şekilde tasarlanmış. Taşınabilen Tiny House betondan yapılmış. Evin inşaatında fabrikadan dayanıklı ve enerji tasarruflu malzemeler seçilmiş. Prefabrik evin oldukça sağlam yapısı var. Öyle ki monte edilecek yerde temele gerek kalmıyor.

  Mikro ev ‘KODA’ çatısında bulunan güneş panelleri sayesinde şebekeye kullanılmış olandan daha fazla enerji sağlıyor. Mikro evin pek çok özellikleri bulunuyor. Yapıda sürdürülebilir malzemelerden faydalanılmış ve akıllı sistem mevcut. Mikro evin duvarları ince olmasına karşın oldukça iyi yalıtımlı. Pencerelerde büyük ve dörtlü cam kullanılmış. Bu güneşin maksimum bir şekilde kullanımını sağlıyor. Ayrıca yenilikçi olan LED aydınlatmalar gibi özellikleri de var.

  Duvarların vakum yalıtımlı betondan olması enerji taleplerini en minimum düzeye indiriyor. Böylece konforlu bir iç mekan sıcaklığı yaratıyor. Toksik olmayan maddelerden kaplaması yapılan çevre dostu ev modüler olduğu için daha büyük bir yer isteyenlere birleştirip büyütme imkanı sağlar.

  Gündüzleri doğal gün ışığı ile aydınlanan ev akşamları ise LED ışıklar ile aydınlanıyor. Sürdürülebilir ev “KODA”, su, kanalizasyon ile elektrik altyapısı ile birlikte dizayn edilmiş. Böylece şebekeden bağımsız olarak kullanılabiliyor.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya