Sen Videonu Çek, Program Modellesin!

  11 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Bu defa yepyeni ve henüz piyasaya tam anlamıyla sürülmemiş bir mimari teknolojinin haberini duyuracağım.Matteport adı verilen bu teknoloji ile videosunu çektiğiniz mekanların 3d modellemesi ve mimari animasyonu ile rölövesini alabileceksiniz.

  Projenin ilk yatırım maliyeti konusunda ciddi rakamlar telaffuz edilse de , dünya pazarında kendine yer bulabilmesi için rakamları epeyce aşağı çekmeleri gerekecek.

  Özellikle iç mimarlar , restorasyon , renovasyon ve dekorasyon uzmanlarını ilgilendiren bu teknolojiyle artık mevcut halini modellemeye gerek kalmadan gerekli tasarım ve ürün seçimini yapabileceksiniz.

  3D teknolojilerin önümüzdeki 5 yıl içerisinde 3d printerler , gözlükler , sanal ortam yaratıcılar ve diğer dijital yeniliklerle heyecan dolu bir hal alacağını öngören uzmanlar, artık insanların başkalarına gerek duymadan kendilerinin bir çok faaliyeti yapabileceklerini anlatmak istiyor belki de..

  Peki bu kadar teknolojik enstruman üretilmesi zaman ve maliyet açısından kolaylık sağlarken , mimarların ve tasarımcıların geleceğini ve çehresini nasıl etkileyecek bunu elbette zamanla göreceğiz.Kim bilir, belkide robotların yorulduğu uzmanların durumun tadını çıkardığı bir dünya bizleri bekliyor..

  Lafı sözü daha fazla uzatmadan bahsettiğim teknolojinin detaylarını çeşitli örneklerle anlatan aşağıdaki videolarla sizleri baş başa bırakayım..   Kategori:
  Makale

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya