Saü Mimarlık Bölümü Yeni İz Topluluğu “öğrenciler buluşuyor” Karşılaşma No:4

  5 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  KARŞILAŞMA NO:4

  “ÖĞRENCİLER BULUŞUYOR”

  Mimarlık eğitiminin ulusal ve uluslararası platformlarda tartışılması ve sorgulanması, farklı anlayış ve bilgi üretim yöntemlerinin keşfini sağladığını düşünüyoruz. Sorgulamaların bir arayışa dönüştüğünü, bu arayaşın farklı anlayış ve üretim biçimleri ile denendiğini görüyoruz.

  Sau mimarlık bölümü öğrencilerinden bir grup, “yeni iz” adı altında bir araya gelerek mimarlık ve ilgili disiplinlerden edindiğimiz dertleri tartışmak, bunun tartışılabileceği bir platform oluşturmak için bir girişimde bulunduk. Öğrenci etkinliklerinin bizlere ve mimarlık eğitim ortamına açtığı yeni alanı tanıyabilmek için “katılımcı öğrenci topluluklarının amacını, yapılan işlerden edinilen bilgiyi, workshoplar sonucunda kazanılan deneyimleri sunarak, Güven Arif Sargın hocamızın sunumlara katkı yapacağı bir kapanış konuşması ile platformu sonlandırmayı hedefliyoruz.”

  Öğrenci topluluklarının hedeflerini, ne işe yaradığını, Türkiye’de öğrenci etkinliklerinin türlerini, içeriklerini, kimin için yapıldıklarını her bir öğrenci topluluğunun ayrı ayrı mimarlık kültür ve bilgi alanına etkilerini, üretimlerini ve üretim biçimlerinin değerlendirileceği atölyemize katılımlarınızı bekliyoruz.

   

  Saü Mimarlık Bölümü Yeni İz Topluluğu

  Kategori:
  Basın Bülteni

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Mimari Medya