Satış Ofisi İçin 1 Milyon Tl’lik Yatırım

  11 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Aydınlı, Metal Yapı Konut, Arke ve Vizyonlife ortaklığında hayata geçirilen KoruFlorya’nın satış ofisi için 1 milyon liralık yatırım yapıldı.

  Florya’nın son büyük arazisinde Aydınlı, Metal Yapı Konut, Arke ve Vizyonlife tarafından inşa edilen ve 52 farklı tipte 298 daireden oluşan KoruFlorya’nın satış ofisine 1 milyon lira yatırım yapıldı.

  Projenin ve satış ofisinin tasarımını yapan Kraft Mimarlık’ın ortaklarından Hakan Bağcı, “Kraft Mimarlık olarak tasarladığımız KoruFlorya projesinde ön plana çıkarmaya çalıştığımız unsurlar; orman ve deniz manzarasını kullanıcısına bir arada sunan, yeşil kat bahçeleri ve sıra dışı bir peyzaja sahip doğal sıcak malzemelerin kullanıldığı modern bir yapı tasarlamaktı. Projelendirme esnasında tasarladığımız satış ofisini de kullanıcının bu kavramları algılayabileceği şekilde oluşturarak projeyi hissetmelerini amaçladık” dedi.

  Ferahlık için yüksek tavan

  Satış ofisleri kullanıcının kendisini projeye yakın hissettiği ve projeyle ilk karşılaştığı mekanlar olduğunu vurgulayan Bağcı, “Fonksiyon kurgusu öncelikle karşılama, form talep bilgisi için konforlu bir bekleme, satış temsilcisinin sizi alarak maket başında genel proje bilgilendirmesi ve son olarak masa başında katalog, daire tipi ve fiyat bilgilendirmesi şeklinde oluşturuldu. Öncelikle emsallerinden farklı olarak 350cm kat yüksekliğine sahip ferah kurgunun hissedilebilmesi için satış ofisi yüksek tavanlı olarak kurgulandı. Projede orman ve deniz manzarasına sahip geniş açıklıklı ve yere kadar olan doğramalarımızı yansıtmak için satış ofisinin orman cephesi Türkiye’de sadece çok özel projelerde kullanılan strüktürel taşıyıcı lamine cam ile tasarlandı. Bu sayede profil görmeksizin satış ofisinin tamamı kesintisiz orman manzarasına sahip oldu. Cephede kullanılan çelik konstrüksiyon elemanlar projenin modern ve hareketli yüzünü yansıtırken kullanılan ahşap güneş kırıcılar da yine ana projede tasarlamış olduğumuz kurgunun yansımasını sağlıyor” diye konuştu.

  Kategori:
  Haber

  tarafından yorumlandı Satış Ofisi İçin 1 Milyon Tl’lik Yatırım

  • değermi bu kadar masrafa..mimarlık yalnızca fazla para harcamak değildir bence..

   serf 12 Mayıs 2013 15:18

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya