Şantiyeci Mimarlar İçin Birbirinden Güzel 10 Android Uygulaması

  9 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Teknolojinin hayatımızı kolaylaştırdığı gibi meslek yaşantımızı da kolaşlaştırdığı şüphesiz gerçek.Mimarlığın ruhunda el çalışması ve hissetmek olduğundan bazı çevreler teknolojiden arınık mimarlığın daha verimli ve hisli mekanlar oluşturma da kullanılacağını söylerken bazı çevreler de teknolojiden arınık mimarlığın yobazlık olduğunu söylemekte.

  Şimdi biz bu iki çevreye de saygı selamımızı çakarak uygulama tanıtımına devam edelim..

  Sizler için özenle seçilmiş uygulamaları paylaşacağım.Kimisi ücretli , kimisi ücretsiz kimisi de uygulama içi satın almalarla piyasada.

  Hepsinin ortak bir paydası var , o da mimarlık!..

  Pratik Analiz Uygulaması

  mimarlar-icin-android-uygulamaları

  Program inşaat işlerinde veyahut hobi olarak yapılan çeşitli tadilat işlerinde çoğunlukla kullanılan imalatlara ilişkin yapı malzemelerinin sarfiyatlarını hesap etmektedir.

  -İNTERNET BAĞLANTISI veya herhangi bir bağlantı GEREKMEKSİZİN sınırsız hesaplama yapar.
  -Hesap girdilerinin herhangi biri, birkaçı veyahut tümü değiştirilerek sürekli sonuç alınabilir ve değişimler izlenebilir.
  -REKLAMSIZ tam sürümüdür.(Ücretli olduğunu da belirtelim.6,00 TL)

  Proje Hizmet Bedeli Uygulaması

  proje-maliyet-uygulamasi

  Program çoğunlukla mühendis ve mimarlar tarafından hesaplanılmasına ihtiyaç duyulan; yeni yapılacak bir yapının ruhsat alımı için gerekli tüm meslek disiplinlerine (Mimari, İnşaat, Mekanik, Elektrik, Harita ve Jeoloji Müh.) ait UYGULAMA PROJELERİ’nin bedellerini hesaplamaktadır. Bunlara ilave olarak yapı yaklaşık maliyetini ve yapı denetim hizmet bedelini de hesaplamaktadır.

  -İNTERNET BAĞLANTISI GEREKMEKSİZİN sınırsız hesaplama yapar.
  -Hesap girdilerini herhangi biri, birkaçı veyahut tümü değiştirilerek sürekli sonuç alınabilir ve değişimler izlenebilir.
  -Kısa veyahut ayrıntılı hesap raporu alınabilir, paylaşılabilir veyahut gönderilebilir.
  -REKLAMSIZ tam sürümüdür.(Yine ücretli olduğunu da belirtelim.13,00 TL)

   Ücretsiz En Az Bedel Hesaplama Uygulaması

  ssss

  2014 yılı verilerine göre, Türkiye’deki tüm şehirleri içeren, mimari proje en az bedel hesabı uygulamasıdır.

  Ücretsiz olması da ayrı bir güzelliği.

   

   

  Hızlı Ve Pratik İmalat Hesaplaması Uygulaması

  mimari-app-uygulamalarYapı sektöründe çalışanların sık sık ihtiyaç duyduğu, istinat duvarı, boya yüzeyi, … gibi tipleştirilmiş birçok imalata ait hesaplamalar dokunarak yapılabilir.

  Kazı hesabı, istinat duvarı hesabı, alçı panel bölme duvar hesabı, boya yüzeyi hesabı, çatı kaplaması, prizmatik oda ve silindir oda hesabı bu uygulamanın içindedir.

  Resmi Proje Çizenler İçin Poz Numarası Bulma Uygulaması

  architect's-android-appsTürkiye’de birim fiyat yayınlayan tüm kurumların 2000’den bugüne kadar yayımlanmış birim fiyat, analiz ve yapım şartlarını içerir.
  Gelişmiş arama özellikleri sayesinde, birim fiyat kitaplarının tamamında ya da kullanıcının belirledikleri içinde, Poz No, Tanımı veya Yapım Şartı alanlarında arama yapılabilir.

   

  Beton Miktarı Hesaplama Uygulaması

  2222333Gerekli noktaları doldurduktan sonra size kaç metreküp beton ihtiyacınız olduğunu söyleyen bir uygulamadır.

   

   

   

  Birim Çevirme Uygulamaları

  223333

  Uzunluk, alan, hacim, … gibi büyüklüklerin farklı ölçü sistemlerindeki değerleri kolayca birbirlerine çevrilebilir. Uzunluk, alan, hacim, basınç, güç, özgül ağırlık, kuvvet, enerji, kütle, debi, yüzey gerilimi için kullanılan farklı sistemlerdeki büyüklükleri birbirine çeviren mobil bir uygulamadır.

   

  Arsa Alanı Ölçer

  3334444222Alan ölçer harita üzerinde belirtilen alanı ölçen akıllı bir uygulamadır. Uygulama Dünyanın küresel yapısını dikkate alarak yüksek hassasiyette uzaklık ve alan ölçüleri vermektedir.

  Ölçülecek alan için noktaları belirlemek pin ve kalem araçlarıyla iki şekilde yapılabilmektedir.

  Ekran ölçüm için işaretlendikten sonra hesapla butonuna tıklayarak hesaplama gerçekleştirilebilir.Yine ücretsiz bir uygulamadır.

  Qubism 3D modeling 

  modelleme-uygulamasıKaba bir modelleme uygulaması olup, şantiyedeyken çay keyfi esnasında keyifli bir vakit geçirebileceğiniz uygulamadır.

  Ücretsiz olduğunu da söylemeliyim.

   

   

  Sketch Up Mobile App

  mobile-for-sketchupSketch up hayranları ve kullanıcıları için özel olarak geliştirilmiş bu android uygulaması , pc için geliştirilen sketch up ‘ın farklı bir versiyonu olup oldukça deneysel çalışmalar yapmanız için elverişlidir.

  Yaklaşık 22,00tl değerindeki uygulamayı indirmenizi tavsiye ederim.

   

  Floor Plan Creator Uygulaması

  Bu uygulamayı kesinlikle tavsiye ediyorum.Uygulama için satın almalar hariç tamamen ücretsiz bir uygulamadır.Boş vakitlerinizde plan yerleşimi üzerinde çalışabileceğiniz hemde ölçekli çizimler yapabileceğiniz kullanımı kolay bir uygulamadır.

  Kategori:
  Makale

  tarafından yorumlandı Şantiyeci Mimarlar İçin Birbirinden Güzel 10 Android Uygulaması

  • harika öneriler için teşekkür ederim.ancak pek çoğu basit programlar

   erkan 22 Haziran 2015 11:34

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya