Sanatsal Mimari Shaw Sanat Merkezi

  2 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Shaw Sanat Merkezi Louisiana Devlet Üniversitesi (LSU) Sanat Müzesini LSU sanat stüdyoları programı ve performans sanatları için önem taşıyan bölgesel merkezlerle birleştiriyor.

  İki ana kamu mekanı bulunan LSU Sanat Müzesi ve Performans sanatları tiyatroları, tarihi Auto Otel’in üstüne çıkarak  tek bir yapı oluşturuyor. Otel, sınıfları, sanat atölyelerini küratör mekanlarını ve LSU Sanat Okulu için bir galeriyi içerecek biçimde yenilendi.

  Alüminyum ve oluklu camlarla kaplanan bina akşamları parıldıyor  görünmektedir: hem rıhtımdaki fener gibi hem de yenilenmiş kentsel bölge amacıyla bir metafor olarak hizmet ediyor.

  Yaklaşık 20m yüksekliği olan parlak ana lobi müzeyi tiyatro kompleksi ike ve Auto Otel’in içerisindeki mekânlarla bağlıyor.

  İki enteraktif fıskiyeyle beraber plazanın tasarımında kullanılacak değişik doku ve malzemeler, kent merkezi ile olan bağlantıları vurguluyor.

  Binaların tepesindeki döşenen teraslar rıhtımın üstünden Mississippi Nehrinin ve Eski Senato Müzesi Binasının manzarasını sunuyor.

  Alandaki pek çok bina muhteşem yeni binaya tezat bir yapı oluşturarak korunmuş ve restoran, ticari kullanım ve ofis mekânı sağlanıyor. Kompleks çekim noktası oluşturularak ve çevredeki blokları yeni binalar ve kullanımlarla yeniden güçlendirip ve kente çoşku kazandırır Batoun Rouge merkezinin yeniden gelişme projesini şimdiden hızlandırılıyor.

  Kategori:
  Sanatsal

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya