Sanatçıların Elinden Çıkan Yüzen Ada!

  3 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Sanatçı Kanadalı bir çift, şebekeye bağlı kalmadan yaşamlarını sürdürebilmek için, Vancouver Adasının kıyı kısmında 20 yıl gibi bir sürede kendi kendine yetebilen ‘Yüzen Ada’ oluşturdular.

  66 yaşında olan Wayne Adams ile 59 yaşında olan Catherine King, 1992 senesinde bu ekolojik yüzen evi inşa etmeye başladılar ve o zamandan bu yana kendi yiyeceklerini kendileri ekiyor ve balık avlayarak besleniyorlar.

  ‘Freedom Cove’ ismini vermiş oldukları yüzen evi, bir dans pisti, bir sanat galerisi, bir konuk evi olarak kullanılan deniz feneri, Wayne Adams ve Catherine King için bir stüdyo ile 5 tane serayı içermekte olan 12 tane yüzen bir platformdan oluşmakta.

  Kanadalı çiftin planlamış olduğu bu yüzen ev tüm enerjisini güneş panellerinden alırken, ihtiyacı olan suyunu da kışın yağmur suyundan elde ediyor, yaz aylarında ise yakında bulunan bir şelaleden alarak yaşamı sürdürüyor. Yüzen ev, yenilebilir ekinler yetiştirmek ve ihtiyaçları olan besinleri elde etmek için yarım dönüm olan bir araziye sahip.

  Sanatçı olan Kanadalı olan çift, sürdürülebilir bir yaşam tarzı üzerinde çalışmadıkları her an sanatları ile meşgul olduklarını söylüyorlar. Sanatçı çiftin 20 yılda ortaya çıkarmış oldukları bu yüzen ev o kadar ilgi çekmeye başlamış ki yaz aylarında bu sanatçı ailenin yaşam tarzını yaşayarak deneyim sahibi olmak isteyen birçok ziyaretçi geliyor. Wayne Adams bir oymacı, Catherine King ise ressam, dansçı, yazar ve müzisyen.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya