Sanat Dünyası’nın En Güçsüz 20 İsmi Açıklandı [kısa kısa]

  8 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Hyperallergic adlı web sitesi, her yıl ünlü Art Review’un yaptığı ‘Sanat Dünyasının En Güçlü 100 İsmi’ listesine cevap niteliğinde hazırladığı haksızlığa uğrayan isimlere yer veren ‘sanat dünyasının en güçsüz 20 ismi’ listesini açıkladı.

  Güçlüleri bir kenara bırakın esas yaratıcılık güçsüz olanlardan çıkar” diyerek sunulan listenin birinci sırasında arkeologlar var. Arkeologların güçsüzlüğü, UNESCO Dünya Mirası listesindeki Palmira Tapınağı’nda görev yapan arkeolog Khaled al-Asaad’ın IŞİD tarafından öldürülmesi üzerinden listeye alınmış. İkinci sırasında Suudi Arabistan’da idama mahkum edilen Filistinli şair Eşref Fayad’ın (Ashraf Fayadh) bulunduğu listede, üçüncü sırada ise meslektaşları katledilen karikatüristler yer alıyor.

  Listenin beşinci sırasında ise Ermenistan’daki Soykırım Anıtı’na karşı Kars’ta yaptığı tamamlanmadan yıkılan ‘İnsanlık Anıtı’ heykeline “Ucube” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle 56 aya kadar hapis cezası istenen heykeltıraş Mehmet Aksoy var.

  Listeyi incelemek ve siteye göz atmak için burayı tıklayın.

  fft107_mf6858642

   

   

  Etiketler:
  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya