Yok Artık Dedirten, Şaka Gibi Göçük!

  10 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Göçüğün gece saatlerinde yaşanması nedeniyle kimse zarar görmedi. Büyük bölümü çukura gömülen otomobilde maddi hasar meydana geldi. Komşularının uyarısı sonucu sabah saatlerinden olaydan haberdar olduklarını belirten araç sahibi Elif Özbek, “Ucuz atlattık, göçük aracın başındayken yaşansaydı çok daha kötü sonuçlar olurdu” dedi.

  Üç bin liralık hasar

  Çukura düşen otomobilde ilk belirlemelere göre 3 bin TL’lik maddi hasar olduğunu belirten Özbek, şöyle konuştu: “Otoparkın olduğu yer daha önce foseptik çukuruymuş. Ancak önlem almayan ASKİ ekipleri üstünü asfaltla kapatmış. Olayın yaşandığı gece de arabamız aniden ortaya çıkan çukura gömülmüş. Hemen yandaki aracın da bir tekerleği çukurda kalmış fakat sahibi kendi çabasıyla çıkardı.”

  Çekici istedik göndermediler

  Aracın göçükten çıkarılmasının ardından ASKİ ekiplerinin hemen çukuru kapattığına dikkat çeken Özbek, “Aracımızın kaskosu yok. Belediyeden çekici istedik fakat talebimizi yerine getiremeyeceklerini söylediler. Belediyenin ihmali nedeniyle bir de çekici çağırmak zorunda kaldık. Olaydan sonra şikayetçi olduk ve dava açacağız” ifadelerini kullandı.

  İkinci çukur tehlikesi

  Göçüğün yaşandığı sırada araç başında olmadıkları için kazayı ucuz atlattıklarını belirten Özbek, “Araç başında olsaydık daha kötü şeyler yaşanabilirdi. Komşularımızdan sitenin diğer tarafında yine bunun gibi üstü asfaltla kapatılan bir foseptik çukuru olduğunu öğrendik. Yine benzer bir kaza yaşanmadan bu çukurlar için yetkililerin çalışma yapmasını istiyoruz” dedi.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya