Sahabiye İçin Çalışmalar Başladı

  8 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi için çalışmalar başladı.

  Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından 1 milyar dolarlık bütçeyle hayata geçirilmesi planlanan Sahabiye Kentsel DönüşümProjesi için çalışmalar, tarihi doku ve kamuoyu yoklamasıyla belirlenen halkın eğilimi dikkate alınarak başlayacak.

  Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, devasa bir projeyi hayata geçirmek için adım attıklarını ve bunu yaparken vatandaşların görüşünü de almak istediklerini ifade etti.

  Bu kapsamda belirlenen projeleri numaralandırılarak halkın oyuna sunduklarını anımsatan Çelik, vatandaşların kullandığı oyların sayımının tamamlandığını bildirdi.

  Halk oylaması sonucunda 1 numaralı projeye 496, 2 numaralı projeye 617 ve 3 numaralı projeye 250 oy çıktığını belirten Çelik, şunları kaydetti:

  “Teknik ekibimizle birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Ulaşım, otopark, yeşil alan, sosyal donatı gibi unsurlar açısından değerlendirmeler yapacağız. Bölgede bulunan 12 tarihi eserin korunması ve meydanla bütünleşmesi gibi unsurları dikkate alacağız ve hangi projeyle yürüyeceğimize karar vereceğiz. Şubat ayı sonuna kadar çalışmaları sonuçlandırmayı hedefliyoruz..”

  Etiketler:
  Kategori:
  Haber

  tarafından yorumlandı Sahabiye İçin Çalışmalar Başladı

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya