‘S-House’

  5 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Yeşil bina ‘S-House ‘ Ukraynalı bir aile için tatil evi olarak tasarlanılarak inşa edilmiş. Tatil evi olan yeşil bina ‘S-House’, hem stil, hem teknoloji hem de çevre dostu olarak ortaya çıkan tasarımı dengeli bir şekilde dağılım gösteriyor. Şimdiye kadar zihinlerde beliren geleneksel kütük ev tasarımına yepyeni bir bakış sunuyor. Yeşil bina ‘S-House’nın tasarımını Ukraynada bir mimarlık ofisi olan KO+KO architects tarafından yapılmış. Bu ev tasarlanırken mimarlık ofisi tamamen yeşil mimarlık ilkeleri ile düşünerek tasarlamış.

  ‘S-House’ geleneksel kütük ev mimarisinden esinlenilmiş. Bu yüzden de ev yerel ahşap malzeme ile inşa edilmiş. Çevre dostu olan ev, S-şekli ile hem şaşırtıcı hem ilginç hem de çağdaş bir tasarıma sahip görünüyor.

  Evin yapımında beton ve doğal ahşap malzeme kullanılmış. Yeşil bina eski geleneksel ev tasarımı ile çağdaş enerji tasarrufu çözümlerinin bir karışımı.

  Yeşil bina S-House yeni bina teknolojisi kullanıldığı gibi yenilikçi, çağdaş tasarım fikirleride içinde barındırıyor. Ayrıca doğal malzemeler etkileyici modern ev tasarımı ile birleştirilmiş. Böylece yeşil binaya bu özellikler uyumlu ve sıcak bir hava katmış.

  Evin büyük pencereleri doğaya davetiye çıkarırken, doğal ışığı da evin içine alıyor. S-House Dinyester Nehri manzarasını seyrediyor. Bu ev 2 çocuklu olan bir Ukraynalı çift için tatil evi olarak tasarlanmış. Doğu yönüne bakan bir tepede bulunan yeşil binanın toplam alanı ise 305 metrekare.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya