Roma’nın En Büyük Projesi!

  6 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  50 yıldır İtalya’nın Roma şehrinde inşa edilen en büyük proje İtalyan mimarlık firması olan Studio Fuksas tarafından tamamlandı. Yeni Kongre Merkezi ve Oteli olan “The Cloud”un planlaması ile yapımı tam 18 yıl sürmüş. Kongre Merkezi ve Oteli sürdürülebilir bir mimari özelliklere sahip olmanın yanı sıra çevre dostu ve depreme dayanıklı bir yapı.

  Roma’da bulunan tarihi bir iş bölgesi EUR’da inşa edilmiş olan karma kullanımlı yapının alanı toplam 55 bin metrekare. Planlaması ve yapımı uzun yıllar süren yapının 1930’lardaki rasyonalist mimarisinin basit dik çizgilerini izlediği görülüyor.

  Yeni Kongre Merkezi ve Otel “The Cloud”, hem çevre dostu hem de sanatsal nitelikli bir çalışma olarak karşımıza çıkıyor. Yenilikçi tasarımı ile enerji verimliliği açısından güneş enerjisi panelleri ve su tasarrufu sağlıyor. Ayrıca teknolojik açıdan da oldukça gelişmiş çözümleri içeriyor ve bu özelliği ile çevre dostu olduğunu kanıtlarken, yeşil malzeme seçimleri ile sanatsal bir değer taşıyor.

  Sürdürülebilir bir şekilde tasarlanan bina kompleksi, toplam alanda yaklaşık olarak 9.000 koltuk kapasitesine sahip.

  Yeşil bina, enerji tüketimini en aza indirmek için bilinçli seçimlerden oluşmuş. Ayrıca ekolojik bir tasarımla düzenlenmiş çevre dostu.

  Dış kaplamasının üzerinde güneş enerjisinden elektrik üretmeye ve yapının aşırı ısınmasını önlemek amacı ile güneş radyasyonunun azaltılmasını sağlayan fotovoltaik paneller mevcut.

  Ayrıca binanın en önemli özelliklerinden biri de yağmur sularını toplayarak depolayıp sonrada filtre eden bir sistemi bünyesinde bulunduruyor olması.

  Kategori:
  Sanatsal · Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Mimari Medya