Roma’da Bir Dairenin Modern Dekorasyonu

  7 sene önce yazıldı. Yazar:

  Roma’da Bulunan bu modern -eski-klasik tasarım unsurlarını bir arada bulunduran konut mekanının tasarım ve projelendirme işlerini Carola Vannini Architecture üstlenmiş.

  Evet ilk bakışta klasik unsurların modern mobilyalar ve tasarım çizgileriyle beraber kullanıldığını görüyoruz.Fakat durum sadece bundan ibaret değil değerli dostlar..Aynı zamanda ferah ve konforlu bir yaşamın anahtarını da sunuyor mimarları bu mekanı tasarlarken kullanıcılarına..

  Zemin dokusunun şahsi görüşüme göre samimiyeti ve kreme çalan tonları ile oturma grubundaki tonlarla gayet uyumlu bir ilişki içerisinde olduğu da hemen ilk bakışta dikkatleri çekiyor.

  Bu fotoğrafa ilk bakışta modern bir algı var evet..Ancak kulpsuz ve patineli biraz sarı tonlarına çalan dolap kapaklarıyla klasiğe doğru da bir kayma söz konusu diyorum.Bu algıyı kıran en önemli unsurlar süper modern sandalyeler..Organik hatların beyaz tonlarıyla uyumlu çalışmasını ilk bulan Zaha Hadid evet..Ama C.Vannini studyosu da iç mekanda gayet güzel terfi ettirmiş.

  Bu aynayı artık heryerde görür olduk.Biraz olmamış evet..Ve bu noktada bir eleştirim daha olacak , o da zemin döşemesinin her mekanda aynı malzeme olarak görünmesi..Biraz Kamu Yapısı iç mekanı izlenimi verdiği doğru ama sadeliği klasiklikle başka nasıl kompoze edebilirlerdi ki?..Burası da var yani..

  Kapının önündeki çiçeklikler, kapı ve pencere kasaları, saksılar, sandalyeler ile yakalanan siyah uyumu çiçeklerin harika sevişen tonuyla beraber gerçekten güzel durmuş.Ve yine aynı zemin !

  Tavana dikkatli baktınız mı?.Ne kadar sıcak ve ne kadar masif öyle değil mi?

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir