Roma Parkı’nda ki İş Makinaları Sustu…

  7 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Roma Parkı/Bostanı çevresinde bulunan alana yapılması planlanan ‘sosyal kültürel tesis projesi’ kapsamında yapılan kazı çalışması durduruldu.

  İstanbul ‘da Beyoğlu’nun Cihangir semtinde olan arkeolojik SİT bölgesi konumundaki Sanatkârlar Parkı’nın diğer adı ile Roma Parkı/Bostanı çevresindeki alana İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan proje ‘sosyal kültürel tesis’ ler için yapılmakta olan kazı ve hafriyat çalışmasına mahallede oturanlar tepki gösterince çalışmalar durdu.

  Dün gece yapılan kazı çalışmalarının BEDAŞ’a haber verilmemesi üzerine elektrik kablolarının kopması sonucunda Cihangir’in bir kısmı sabaha kadar elektriksiz kaldı.

  Beyoğlu Kent Savunması ve Cihangir Güzelleştirme Derneği, dün gece başlamış olan kazı çalışmalarını bu sabah durdurdu.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı olan Kadir Topbaş’ın basın danışmanının arandığı ve çalışmaya son verildiği, ekiplerin de kazı bölgesinden ayrıldığı öğrenildi.

  Kazı çalışması nedeni ile bölgeye beş tane hafriyat kamyonu ile bir kepçe getirilmiş ve kazı alanının etrafı bariyerlerle çevrilmişti.

  Beyoğlu Kent Savunması üyesi olan Deniz Özgür, çalışmaları şimdilik durdurduklarını söylerken hafriyat kamyonlarının kazı alanından çıktığını belirtti. Şirket yetkililerinin kendilerine söz konusu proje ilgili hiçbir açıklama yapılmadığını dile getiren Deniz Özgür, daha önceleri de 4 tesis binasının planlandığını ama halkın yoğun tepkisi üzerine bire indirildiğini söyledi.

  Ayrıca çalışmaların durmasına karşın yine de bekleyişlerinin belli bir süre devam edeceğini vurgulayan Beyoğlu Kent Savunması üyesi olan Deniz Özgür, bu konunun yakından takipçisi olacaklarını belirtti.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya