Roberto Cantoral Kültür Merkezi

  10 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Mimarları en fazla heyecanlandıran tasarımlar her zaman kültür merkezleri , sanat galerileri , kütüphane projeleri , sergi salonları, konferans salonları ve ibadet mekanlarıdır.

  En azından benim incelerken bile en fazla keyif aldığım projelerin başında yukarıda saymış olduğum işler gelmektedir.Elimde hiç proje yokken bile bu tarzda tasarımlar üzerinde kafa patlatırım ve bu işten de inanılmaz keyif alırım.Yarışma projelerinin efektif sonuçlar elde etmesindeki nedenlerden birisi elbetteki bunlardır.

  Benim kendi görüşüme göre mimarın en fazla heyecan duyarak yaptığı işlerin başında severek yaptığı işler gelir.Tabi bu her zaman mümkün olmayabiliyor.Hatta genelde ekiplere veriliyor bu işler ya da birden fazla mimarlık bürosuna veriliyor onların kendi aralarında bir iş bölümü yapmaları isteniyor.Tek başına bu insiyatifi alabilecek mimarlık bürolarının ve mimarların da sınırlı sayıda hatta bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda olduğunu da düşününce bu durumu yadsımamak ta gerekiyor.

  Meksika’da bulunan bu projenin mimari projelendirme ve inşaat takip işlerini Broissin Mimarlık firması üstlenmiş.

  9300 Metrekarelik bir inşaat alanına oturan projenin kırıklı modern cephesi hemen dikkatimi çeken tasarım unsuru olarak beğenimi kazandı.İç mekandaki ufak detayları zaten söylemiyorum.Gerisini sizlerin yorumuna bırakıyorum..

  Kategori:
  Tasarımlar

  tarafından yorumlandı Roberto Cantoral Kültür Merkezi

  • Hocam harika bir site yapmışsınız tebrikler..Sizi ve mimarimedyayı çok seviyoruz..hergün olmasa da iki günde bir mutlaka ziyaret etmeye çalışıyoruz..İyiki varsınız ayrıca hemşeride sayılırz ben de yarı antepliyim..
   Bu arada projeyle iligli eleştirilerinizden biri gerçekten çok doğru, böyle nitelikli işlerin birden fazla mimarlık ofisine verilmesi uygulama sırasında bir karmaşaya yol açabiliyor..Her ofisin her mimarın ayrı bir fikri ve egosu var bu kaçınılmaz bir gerçek oluyor dolayısıyla 🙂

   Sancak İnşaat & Mimarlık 19 Aralık 2013 11:39

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya