Ressam Pınar Çimen Kervansaraylar’ı Yeniden Yorumladı [kısa kısa]

  8 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  İpek Yolu üzerinde yer alan onlarca kervansarayı ziyaret eden Ressam Pınar Çimen, bu tarihi yapıları konu alan ‘1150’ isimli resim sergisini Nişart Maçka Galeri’de sanatseverlerin beğenisine sundu.

  Geçmişle gelecek arasında görsel bir köprü kurmayı amaçladığını söyleyen sanatçı, “Eskimiş, unutulmuş, kaderine terk edilmiş kervansaraylar renklerle sanki yeniden dile geldi, mutluyum” dedi.

  Modern resim sanatının önde gelen isimlerinden Pınar Çimen, ‘1150(2)’ adını verdiği yeni sergisi Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuyor. 30 eserden oluşan ve Anadolu coğrafyasındaki Selçuklu kervansaraylarını konu alan sergi, Çimen’in uzun sanat yaşamındaki önemli köşe taşlarını yansıtıyor. Sanatseverler 6 Şubat 2016 tarihine kadar Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi’ndeki sergiyi gezebilecek.

  pinar_cimen_1150

  İpek Yolu üzerinde yer alan onlarca kervansarayı ziyaret ederek, uzun soluklu kültürel ve tarihsel bir araştırma yaptığını ifade eden Ressam Pınar Çimen, amacının geçmiş ile gelecek arasında görsel bir köprü kurmak, farkındalık yaratmak olduğunu söyledi. “Yüreğimdeki bütün devinimi, gizi, duyguyu resimlerime yansıttım” diyen Çimen, Anadolu’da I.Mesut tarafından inşa edilen Alayhan’ın yapım tarihi olan ‘1150’yi ise sergi adı olarak seçtiğini ifade etti.

  Etiketler:
  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya