Renee & Henry Segerstrom Konser Salonu

  4 sene önce yazıldı. Yazar:

  Performansçıdan çıkan ses dalgalarına ek olacak duvar kıvrımları, Pasifik okyanusunun dalgalarına benzer bana bir dizi şey hatırlatıyor.
  Cesar Pelli

  Pasifik Senfonisine ev sahipliği yapacak Renee ve Henry Segerstrom Salonu, seçkin ve canlı heykel formu ile Güney Kaliforniya ışığında parıldıyor.

  Güneyde, binanın doğu ve batı cepheleri Portekiz kalkeriyle kaplanmış katı formların bir kompozisyonu olarak görünüyor. Binanın kuzey kesiminde bulunan eğrisel cam perdeler, sürekli değişen yansıma, şeffaflık ve ışık kompozisyonu oluşturuyor, doğal bir şekilde güneş ışığından korunuyor.

  Mermer merdivenleri ve üst katlardaki eğrisel balkonlarıyla Çok katlı fuaye binanın eğriselliğini devam ettiriyor.
  300 Baccarat kristalli paslanmayan çelik avize ışıklandırma daire şeklinde gümüş varak tavandan aşağı sallanıyor.

  2 bin koltuk kapasitesi olan Akçaağaç lambrili konser salonu, performans sahnesinin üstündeki gümüş varak kaplı ayarlanan 3 kubbe ve çevreleyen duvarlardaki ses odalarıyla  ileri akustik mühendisliğini sunuyor.

  Borular ve orgun yer alacağı bölme gümüş varak kaplı olacak ve kubbelere doğru taşan akışkanlık izlenimi verebilir.

  Bina aynı anda, Pasifik Senfoni Orkestrasının sakinleri amacıyla mutfak, yemek olanakları, merkezi gişe, yönetim ofisi, VIP odaları, izleyici ve sanatçılara yönelik odalarla birlikte prova odalarını da barındırır.

  Konser salonu, 60ft yüksekliğinde bulunan Richard Serra Heykelinin yer aldığı geniş bir sanat meydanın çevresinde organize edilir.

  Renee & Henry Segerstrom Konser Salonunun adı Henry Segerstrom ve onun en eşi Renee’nin şerefine verilmiş.

  Kategori:
  Sanatsal

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir