Psikologlar İçin Yeni Bir İş Sahası : ”konut satışı” !

  11 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Ankara’da bazı İnşaat firmaları,konut satışlarını arttırabilmek, rakip firmalarının önüne geçebilmek için çalışanlarına Psikolog desteği sağlıyor.

  HelpA Akademi Genel Koordinatörü Psikolog Gülşah Sam Orhan, bazı inşaat firması sahiplerinin kendilerinden satış için destek aldıklarını belirterek, satışın insanları bir ikna çabası olduğunu söyledi.

  Uzman bir satıcının aynı zamanda alıcıya da bir görüş açısı, doğru evi alma yönünde katkı sağlayıcı olduğunu ifade ederek “Satış bir seanstır, her satıcı önce duygu satar. Satışta gözlem çok önemli bir yetenektir. Bazı kilit cümleler yarım saat ya da bir saatlik uzun uzun anlatımlardan daha etkilidir.Etkili bir satışın gerçekleştiği süre 10 dakikadır. 10 dakikanın üstündeki çaba yararsızdır.Detaylaraboğulmayın. Bu müşterileri sıkar”dedi.

  Ön yargılara da vurgu yapan Orhan, bir müşteri kapıdan girer girmez alıp almayacağını, “ben hemen anlarım” diye kesinlikle düşünmemek gerektiğini vurgulayarak, “Bu bir önyargıdır.Ve önyargılar satışın önündeki en büyük engeldir” diye konuştu.

  Satış temsilcileri ise eğitim çalışmalarının önemine işaret ederek, aldıkları eğitimin kendilerini daha da geliştirmenin yanı sıra müşterileri de doğru yönlendirmelerine katkı sağlayacağını kaydettiler.

   

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya