Polonya’da Renkli Bir Ofis…

  5 sene önce yazıldı. Yazar:

  Opera Software’ e ait olan ofis alanında birbirinden farklı tarzda tasarlayan Norveçli bir firma farklı mekanlar bir araya getirmiş. Ofisin inşası 19. yüzyıl başında olmuş ve iki ayrı binadan oluşmuş. Farklı tarzda tasarlanan ofis Polonya’nın şehri Wroclaw’da bulunuyor. Ofisin dekorasyon projesi ise yerli bir firma olan modelina’ ya ait.

  Polonya’nın en geniş şehirlerinden biri olan Wroclaw ‘100 köprülü şehir’ olarak tanımlanıyor ve bu tasarımın üzerinde de kültürel etkisi oldukça fazla görülüyor.

  Ofisin ilk giriş kısmında bulunan karşılama bölümü dahil olmak üzere renkli ve dikkat çekici bir mekana göze çarpıyor. Buradan sonra her çalışma bölümünün giriş kısımlarında kemerli geçişler kullanılmış. Ayrıca yarı kapalı ve yarı şeffaf olarak tasarlanmış. Bu kısımlardan camlı paravanlar ile ayrılarak çalışma ofisleri koridorların kenarlarına yerleştirilmiş. Ofisin mutfak bölümünde meşhur merkez tren istasyonundan ilham alınmış. Merkez tren istasyonunun tavanında uygulanmış olan metal konstrüksiyonun bir benzeri ofisin mutfağından uygulanmış.

  Ofis dekorasyonda ise antika mobilyalar ile günümüz modern mobilyaları bir arada kullanılmış. Zeminde uygulanmış olan bal peteği modeli de sıradan bir zemin görüntüsünü ortadan kaldırmış. Aydınlatma elemanları dekorasyon objesi olarak ofiste yerini alırken oldukça dikkat çekici tasarlanmış. Her bir ofis bölümü birbirlerinden hem fonksiyon hem de dekorasyon bakımından birbirlerinden ayrılmış.

  Ofise gelen müşterileri hem etkilemek açısından hem de ofiste çalışanların konforu bakımından dekorasyona çok fazla önem verilmiş.

  Kategori:
  Sanatsal · Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir