Polonya’da Bir Hotel Projesi

  10 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Polonya’da bulunan bu hotel modern çizgileri ve renklerin cesur kullanımıyla orantılı olarak aynı zamanda doğal ve çıplak taş kullanımındaki cüretkarlığıyla acayip beğenimi kazandı.Paylaşmak için ideal özelliklere sahip..Aşağıda resimleri iyice incelediğinizde ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

  Uygulama sırasında ne gibi sıkıntılar çektikleri kadar kullanıcıların şuanki memnuniyetlerini de merak ediyorum.O kadar fazla çeşitte malzeme kullanılmış ki gerçekten bu malzemeleri birbiri yanında sırıtmayacak biçimde tasarlamak ve düşünmekte bence apayrı bir meziyet..Sarı rengini de ayrı seviyorum nedense..Çok enerjik ve dikkat çekici olduğu kadar bulunduğu bölgedeki hataları da ustaca kapatabilecek özellikleri barındırıyor.

  Ben her şeyin proje çizim ve tasarım esnasında çözülebileceğine inananlardan değilim.Yani örneğin projesi çizilip uygulamasına başlnana bir işte uygulama sırasında da efektif fikirlerle bezenebilecek yeni buluşlar doğabileceğine inananlardanım.

  Şu duvarlardaki dürüst çizgilere bakar mısınız!..Zemin döşemesindeki koyu ve samimi tonu, duvardaki samimi açıklar (ki çok büyük ihtimalle bilerek oluşturulmuş) adeta bütünleştirerek atmosferik bir mekan meydana getirmişler.Sandalyelerin ultra modern seçilmesi ayaklarındaki ahşap dokusundan kaynaklı olarak pek sırıtmamış.

  Aydınlatma elemanlarının asimetri oluşturması ve binanın içerisinde sıkça rastladığımız sarı tonunu barındırması gerçekten olağanüstü bir bütünlük ve mekana rahatlık katmış.

  Doğal aydınlatmanın başarılı olduğunu pek söyleyemeyeceğim ama bir otel odası /kahvaltı salonu mahremiyeti düşünüldüğünde yapının da bir hotel yapısı olduğunu baz aldığımızda o kadar göze çarpacak bir detay olduğunu pek sanmıyorum.

  Hotel yapıları her zaman bir kültür merkezi projesi gibi heyecan verici kreatif iç mekan tasarım unsurlarını barındırmalıdır diye düşünüyorum.Çünkü kullanacak insanların yaşadıkları yerden tutun milliyetlerine kadar pek çok konuda pek ortak paydada buluşabilecekleri yer değil..Demek istediğim şey tam olarak şu, bir otel yapısında İngiliz’i de kalır, Türk’ü de kalır , Rus’ u da kalır vs. vs.

  Her yaşama biçimini rahatsaız etmeyecek biçimde yerleşim ve tasarım organizasyonu baz alınmalıdır.Biraz karıştırdım ve anlatamadım galiba 🙂 .Neyse daha da uzatmadan projenin diğer resimlerini de sizlerin kritiğine bırakıyorum..Siz de kendi görüşlerinizi altta yorum kısmından iletebilirsiniz..Hatta bu şahane olur!

  Kategori:
  Tasarımlar

  tarafından yorumlandı Polonya’da Bir Hotel Projesi

  • mahremiyet konusunda sana katılmıyorum muratçım..Artık modernizmin hayatımıza girişiyle beraber mahremiyet vs. gibi kavramlar malesef kalmadı..Yaklaşımların ve yorumların gerçekten çok başarılı ve samimisin en başta..Her gün takılamasam da en az gün aşırı mutlaka takip ediyorum blogunuzu..
   Eğlenceli açıkçası..Tebrikler yeni tasarımınızı da çok beendik ofisçe 🙂

   Martı Mimarlık 12 Aralık 2013 23:59

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya