Piramitlerin Sırları Yakın Gelecekte Çözümlenecek

  9 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Mısır piramitlerinin gizemi, bilim insanları tarafından yüz yıllardır çözülmeye çalışılıyor. Efsanelere konu olan, üzerine onlarca film çekilen Mısır piramitlerinin gizemi galiba çözülmek üzere.

  Mısır Antik Eserler Bakanı Mamdouh Eldamaty, tarihi binlerce yıl öncesine dayanan piramitlerden 4 tanesinin dalga partiküller ve termal imajların yardımıyla inceleneceğini belirtti. Araştırma ekibinin başında bulunan Laval Üniversitesi’nden araştırmacı Matthieu Klein, piramitlerin yapısında çözülmesi beklenen birçok gizem olduğunu belirterek kullanacakları yöntem sayesinde birçok bulguya ulaşabileceklerini söyledi.

  Mısır piramitleriyle birçok komplo teorisi ve iddialar bulunuyor. Bunun en büyük sebebi ise dönemin teknolojisinin bu yapıların oluşturulması için yeterli olmaması. Piramitlerle ilgili bu zamana kadar elde edilen bilgiler ise şu şekilde:

  – Her biri 230 metre genişliğinde ve 146.5 metre uzunluğunda
  – Piramitler, ortalama 3 ton ağırlığındaki 2.3 milyon taştan inşa edilmiş
  – Tarihi kayıtlara göre piramitler yalnızca 20 yıl içerisinde oluşturulmuş. Bunun anlamı ise 20 yıllık inşa süresi içerisinde her gün 5 dakikada bir taş bloklardan bir tanesinin yer değiştirmesi.

  Bazı Mısır bilimcileri, Büyük Piramit’in yükselen bir rampanın yardımıyla inşa edildiğine inanıyorlar. Fakat taşları taşıyabilmek için kullanılacak bir rampanın, piramidin etrafını en az 1.5 kilometre saracak şekilde olması gerekiyor. Yani rampanın kütlesi, piramidin 2 katına denk geliyor. (tabii bunlar da birer teoriden ibaret)

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya