Piooner Courthouse Meydanına Dair!

  7 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  ‘Portland’ın oturma odası’ öncü bir halk rolüne sahip olan, ticaret merkezinin tam göbeğinde yerini buluyor.

  Portland Courthouse Meydanında, halkı toplayan ve kullanıldığı, bu şekilde yurttaşlık rolünü geliştirdiği amacı ‘Portland’ ın oturma odası denmektir. Meydanın modern tasarımı oturmak için uygun tasarlanmış merdivenleri, ağaçları, çiçekleri ve başka servisleri de kapsıyor.

  Meydanda bulunan bir kahve dükkanı, yiyecek satıcıları ve Tri – Met ( Portland Bölgesel Geçiş Ajansı ) bilgi merkezi bulunur. Bu ajansın meydanın başarılı dönüşümü için anahtar rolü var.

  Portland Courthouse Meydanı yeni jenerasyon halk meydanları arasında bir ilk olandır. Alan yalnızca pasif yeşil alanlar olacak şekilde değil, insanların kullanabileceği biçimde tasarlanmıştır. Gelişmiş strüktürler adeta bir binanın içi şeklinde kullanılıyor. Alan; insanların etkili kullanımını teşvik edebilen ve onlara güven verecek bağımsız bir yönetime sahip. Piooner Courthouse Meydanı, Portland konutlarını da kapsayan halk toplantıları süreciyle ve büyük bir açıklıkla tasarlanmıştır.

  Sermayenin ve Tri – Met’in vizyonu ticaret merkezi ve meydanı bir bütün şekilde halkla ilişkilendiriliyor.

  Çok çeşitli halk aktivitelerinin olabileceği meydan, etkili yönetim organizasyonuyla itibarlı bir yer olur.Yaşanmaya değer olacak meydan ticaret merkezinin dönüşümünün tanığı şeklindedir .

  Tarihsel Gelişimi

  Portland ticaret merkezinde bulunan, bu çok sevilen halk meydanının yaratılışı esnasında, Tri- Met tarafından ayırıcı olmayan bağlayıcı bir rol oynamıştır. Piooner Meydanı 1950′ lerden beri olan bir fikir.Tri-Met, meydanın yapılabilmesi amacıyla gerekli finansmanın bulunmasına yardım etmiştir.

  Kategori:
  Makale

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya