PepesiCo Türkiye Ofisi…

  7 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  PepsiCo Türkiye’nin yeni tasarlanmış olan ofisi 4. Levent’teki Tekfen Tower’da bulunan iki katta birden bulunuyor. Bu ofisin tasarımı ise Boytorun Architects’e ait.

  Ofis planlaması yapılırken, grup çalışmaları yapılmasına olanak sağlamakta olan farklı büyüklükte olan renkli ve bir o kadar da dinamik bir çok mekandan oluşmuş. PepsiCo Türkiye ofisi 3250 metre karelik bir alana sahip olmakla beraber firmanın misyonu olarak görülen sürdürülebilir ve çevreci özelliklerinden dolayı yapı özellikle hem yeşil hem de ahşap ağırlıklı olarak dekore edilmiş. Şimdiye kadar zihinlere yerleşmiş olan Plazaların soğuk görünüşlü havası dekor olarak kullanılmış olan canlı bitkiler ve binanın doğal malzemeleri ile yok edilmeye çalışılmış.

  PepsiCo Türkiye Ofisi içinde çalışanlar için gün ışığını en iyi bir şekilde ve ışığın fazla alınacağı bir biçimde yerleşim planı hazırlanmış ve böylece doğal ışığın ofisin iç taraflarına kadar ilerleyebilmesini mümkün kılabilmek için ofisleri ayırmak üzere kullanılmış olan bölen kesimler saydam ya da yarı saydam olacak biçimde tasarlanmış.

  Ofiste bulunan çalışma alanlarını görsel bakımdan oldukça renklendirmiş olan keçe sedirler, çalışanların kahve molalarının ve bazı ufak toplantıların yapılması için oldukça keyifli olan toplanma noktaları tasarlanarak oluşturmuş. Bölücüler için kullanılmış olan keçeler ise gözenekli bir yapıya sahip olmaları nedeni ile belirli bazı miktardaki çevre seslerini yutup istenilen akustik seviyenin de korunmasına yardımcı olduğu görülmektedir.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya