Pedal Çevirdikçe Şarj Olan Raht Racer!

  7 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Raht Racer bisiklet ile araba arasında bir yapıya sahip. Çevre dostu olan bu karışım tasarım çevre dostu olması olmasının yanında pedallı ve insan gücü ile hareket ediyor. Araba ile bisiklet arası bir yapıya sahip olduğundan dolayı melez olarak nitelendirilen ve ‘velomobile’ adı koyulan bu araç bir süredir yurt dışında kullanılıyor.

  Bisiklet – arabada insan gücünün yanında elektrikli motorun gücü bir arada kullanılıyor. Yani siz pedal gücünüzü bu elektrikli motor sayesinde daha çok arttırıyorsunuz ve böylece bir otomobil hızı kadar hıza ulaşıp rahatça seyahatinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

  Özellikle bisiklet kullanmayı sevenler için ve arabadan ziyade bisikleti tercih edenler için tasarlanmış bir araç bu. Çünkü pedal çevirdikçe elektrikli motor şarj oluyor ve böylece daha hızlı pedal çevirmenizi sağlayarak çok fazla yorulmadan ve hızlı bir şekilde istediğiniz yere hibrid bisiklet ile gidebileceksiniz.

  Bu hibrid bisiklet sayesinde hem egzersizinizi aksatmayacaksınız hem de otomobil hızı ile seyahat edebileceksiniz. Ayrıca bu ilginç araç hava koşullarından da etkilenmiyor. Raht Racer hibrid bisiklet volan jeneratörü sayesinde pedal gücünüz artıyor ve yaklaşık olarak 1 saatte yüzaltmış kilometre kadar hıza ulaşabiliyor.

  3 tekerlekli olan Raht Racer, tüm bu özellikleri yanında kullanan kişinin rahatını da düşünüyor. Dizüstü bilgisayar, çanta gibi yanında taşıması gereken şeyleri taşımak için kompozit bir gövdeye sahip. Ayrıca ikinci bir yolcu koltuğu da olan bu araçta hava yastığı ve emniyet kemeri ile güvenlik ön planda tutulmuş.

  Kategori:
  Haber · Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya