Pasta Mimarı…

  5 sene önce yazıldı. Yazar:

  Görmeye alıştığımız pastalarından çok farklı dizayna sahip olan bu pastaları yapan pasta tasarımcısı eski bir mimar. Dinara Kasko adlı mimar, mimarlığı sevdiğini ancak pasta tasarımları yaparken kendini bulduğunu ve daha severek yaptığını belirtiyor.

  Mimarlık okulunu bitirdikten sonra iş hayatına geçip bina tasarlamaya başladığında mimarlıktan yavaş yavaş uzaklaştığını söyleyen 27 yaşındaki Ukraynalı mimar Dinara Kasko, yıllarca okulda öğrendiği becerileri şimdilerde pasta tasarımları üzerinde uyguladığını söylüyor.

  Eski mimar Dinara Kasko neden mimarlıktan yön değiştirerek böyle bir yol izlediğini de tam anlamıyla açıklayamıyor ve sadece tasarımı çok sevdiğini ve bu tasarımları pasta üzerinde uyguladığında kendisi gibi hissettiğini belirtiyor.

  Mimarlık okulunda okurken amatör olarak pastacılıkla uğraşmaya başlayan Dinara Kasko, tasarım yeteneğini bu yönde geliştirmeye karar vermiş.
  Dinara Kasko mimar olarak yaptığı işi sevdiğini ancak konu pastacılık olunca bu konu ile daha çok ilgili olduğunu söylerken, tasarımlarını pasta üzerinde uygularken kendini kendisi gibi hissettiğini vurguluyor.

  Pastalarını ve şekerlemelerine 3D modelleri çizerek başladığını ve geometrik tasarımların pastanın tadını etkilediğine inandığını söyleyen eski mimar Dinara Kasko görsel olarak da oldukça ilgi çekici ürünler ortaya koyuyor.

  Dinara Kasko pastaların keklerini 3D modelli kalıbını, 3D yazıcı ile hazırlıyor. Hazırlanmış silikon kalıplarda pişen kekler Kasko tarafından süsleniyor. Tüm bu işlemleri kendi dükkanı olmadan yapan Dinara Kasko’nun sosyal medya hesabında oldukça fazla takipçi listesi bulunuyor.

  Kategori:
  Sanatsal · Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir