Pasifik İnşaat, Türkiye’nin En Büyük Karma Projesi İçin Kpf Mimarlık’la Anlaştı

  8 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Next Level markasıyla Başkent Ankara’nın ilk karma projesini gerçekleştiren Pasifik İnşaat, Başkent Ankara’da bir parsel üzerinde Türkiye’nin en büyük karma projesine imza atacak.

  Geçtiğimiz mayıs ayında 124 dönümle Başkent Ankara’nın belde merkezindeki en büyük arazisi olan eski EGO Garajının arazisini 1 milyar 258 milyon 315 bin liralık teklifle Emlak GYO’dan hasılat paylaşım modeliyle satın alan Pasifik İnşaat, arazide içinde otel, hastane, mektep, avm, büro ve konutların olacağı karma bir proje yapacak.

  EGO arazisinde yapacakları projeyle ilgili olarak konuşan Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, bir parsel üzerinde yapılan Türkiye’nin en büyük karma projesi olacağını belirterek, “Proje için dünyanın en mühim 10 mimarlık şirketini tespit ettik. Özellikle master projeleri yapanları çağırdık. Yapılan müsabaka sonucu Amerikan merkezli Kpf Mimarlık firmasıyla anlaştık.

  Şu anda master planı çalışmaları devam eden projede farklı kitlelerin ihtiyaçlar için 3 farklı ev türü ve ofisler planladık. 750 bin metrekare kiralanabilir ve satılabilir alana sahip olacak ofislerde, hekim ve avukatların yanısıra büyük şirketlerin ihtiyacı için de büro oluşturuyoruz” diye konuştu.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya