‘Oyun Engel Tanımaz Parkı’ Hayata Geçiyor…

  8 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  30 çocuğun Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Kent Konseyi koordinatörlüğünde tasarlamış olduğu ‘Oyun Engel Tanımaz Park’ı temeli törenle atılarak başlandı. Bursa Nilüfer’de yapılmaya başlanan bu park örnek bir proje olacak. Parkın bitiminde ise çocuklara ortak oyun alanı kazandırılacak.

  Bursa Nilüfer belediyesi güzel bir projeyle daha adından söz ettiriyor. Bu yönde ilk adımlarını atan belediye, ‘Oyun Engel Tanımaz Projesi’nde kendi oyun alanlarını tasarlamış olan çocukların projesini, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Nilüfer Kent Konseyi, Bursa Orhangazi Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi, Bursa Teknik Üniversitesi, , İstanbul Teknik Üniversitesi, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Bursa İl Temsilciliği ile ÇEK Özel 3 Mart Azizoğlu İlköğretim Okulu işbirliği ile hazırlayıp geliştirdi.

  Engelli olan bireylerin parklarda yaşamış oldukları sıkıntılar göz önüne alınarak geliştirilen bu projede 6’sı engelli olmak üzere 30 tane Nilüfer Kent Konseyi Çocuk Meclisi üyesi olan çocuğun ortak çalışmaları ile bu proje tamamlandı. Temeli atılan proje Nilüfer’de bulunan İhsaniye Mahallesi’nde hayata geçecek. Temel atma törenine Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediye Başkan yardımcıları, idari müdürler, meclis üyeleri, proje paydaşları ile öğrenciler ve Nilüfer bölgesinde yaşayan çok sayıda halk katıldı.

  Temel atma töreninde çalışmalar hakkında bilgiler veren Nilüfer Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Karya S. Kaymaz, hayallerin gerçek olduğunu belirtirken, çocukların katılımının bir hak olduğunu ve bu katılımın sadece görüşlerini sormak değil ayrıca çocukları dinlemek ve kararların içerisine katmak olduğunu söyledi.

  Kategori:
  Haber · Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya