Orman İçinde Bir Kentsel Kabin…

  2 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Dünyadaki bir çok kişinin hayalidir; emekli olduklarında bir sahil kasabasına yerleşip sessiz sakin ve sade bir yaşama başlamak. Bu yaşam tarzı ile mevcut yaşamımızı değiştirip sadeleştirdiğimizde ve bunu yaşadığımızda yalnızca gerekli olan şeylere odaklanmanın aslında hayatımızı ne kadar da kolaylaştırdığını ve bir o kadar da özgürleştirdiğini hissederiz.

  Bu düşünceler ile yola çıkarak hayatlarını sadeleştirmek ve bu sayede de yaşamlarını kolay bir şekle sokmak isteyen, Washington’da yaşamakta olan emekli bir çift için, çağdaş mimarinin etkileri olan ama sade ve yalın hatlara da sahip minimalist bir ev tasarımı yapıldı. Bu tasarımın sahibi ise Amerikalı Mimarlık Ofisi olan Suyama Peterson Deguchi.

  Urban Cabin yani Kentsel Kabin olarak adlandırılan bu ev, 26 senedir bir sitede yaşamakta olan ama bundan sonra hayatlarını basitleştirmeye karar veren ev sahipleri için, çok sevdikleri ve aynı zamanda huzurlu zaman geçirdikleri, ormanlık bir alanlarda bulunan basit piknik yerlerinden ilham alınarak yapılmış. Ayrıca bu yapı tasarlanırken tüm gereksiz mimari elemanlar ortadan kaldırılmış.

  Evin basit yapılmış olan çatısı, aynı zamanda halka açık olan bir parka komşu olan ev sahiplerinin yaşayacakları evin duvarları ile destekleniyor. Ev, bahçeye ve havuza bakmakta olan batı yönü cam yapılmış.

  Uzun doğu duvarında bulunan cephe ahşapla kaplanmış. Ayrıca ahşap kaplama iç taraflarda da devam ediyor. Evin yapımında doğal malzemelerin kullanılması sayesinde doğaya uyumlu bir yapı ortaya çıkmış.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya