One Beverly Hills: Los Angeles’ta Foster + Partners Tarafından Yemyeşil Bir Vaha

  2 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Pahalı konakları, dolambaçlı araba yolları ve nefes kesici çevre düzenlemesi ile ünlü bir yer. Hollywood’un tüm ünlülerinin yaşadığı bu bölgenin adını tahmin edebilir misiniz? Evet, Beverly Hills’den bahsediyoruz! Katy Perry, Simon Cowell’dan Jennifer Lawrence ve Sofia Vergara’ya kadar birçok ünlü Hollywood ünlüsü bu ilginç bölgede yaşıyor. 

  Kaynak: urbanize.city

  Foster + Partners’ı tanıyalım

  Son zamanlarda popüler bir mimarlık firması bu alanda yeni bir proje inşa etmeyi planladığını duyurdu. Bu devasa proje, konut binaları, oteller ve çok daha fazlasını içeren birçok yapıdan oluşmaktadır. Bu yapıyı öğreneceğiniz için heyecanlı mısınız? Los Angeles, California’daki bu nihai projeyle ilgili tüm detayları öğrenmek için okumaya devam edin! 

  Proje Başlığı: One Beverly Hills

  Mimar: Foster + Partners

  Yer: Los Angeles, CA

  Beklenen Açılış Tarihi: 2026

  Yakın zamanda, Foster + Partners yeni projeleri “One Beverly Hill”i açıkladı. Peyzaj mimarı Mark Rios ile birlikte, 2026 yılında tamamlanması tahmin edilen bu projeyi tasarladı ve geliştirdi. 

  Ana tasarım şunları içerir:

  • Yeşilliklerle dolu iki konut kulesi.
  • 10 katlı bir otel.
  • Butik mağazaların ve rahat bir yemek çardağının bulunduğu dört katlı bir bina.

  Binayı çarpıcı ve dinamik bir karma kullanım projesi haline getirmeyi planlayan mimarlar Beverly Hills’deki proje tamamlandığında bölgenin önemli gelişmelerinden biri olacağını düşünmekteler. One Beverly Hills planlama komisyonu geçtiğimiz günlerde tasarımını onayladı ve şimdi inşaat sürecini başlatmak için hazırlanıyor.

  Kaynak: archpaper.com

  Bu yeni karma kullanımlı proje, yüksek katlı, 4,5 dönümlük halka açık botanik bahçeleri ve sakinler için 3,5 dönümlük özel bir bahçe ile çevrili olacak.

  Bu projenin şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde yürütülmekte olan en büyük ve çevresel açıdan en gelişmiş projelerden biri olduğunu öğrenince şaşıracaksınız! 

  Bu devasa yapı hakkında daha fazla bilgi edinelim. 

  Mimarlar Hakkında: Foster + Partners

  Kaynak: twimg.com

  Foster + Partners, mimarisi ve entegre tasarımları ile tanınan bir İngiliz uluslararası mimarlık firmasıdır . Bu firmanın kurucusu ve başkanı, megalitik ve fütürist projeleriyle tanınan Norman Foster’dır. Bu firma birçok yüksek profilli cam ve çelik bina inşa etti ve merkezi Londra’da bulunuyor.

  Foster + Partners’ın eğlenceli projelerinden bazıları, dünyanın en yüksek köprüsü olan Millau Viyadüğü (2004), Yeni Yüksek Mahkeme Binası, Singapur (2005) ve dünyanın her yerindeki diğer birçok konut ve ticari binadır. 

  Foster + Partners, bu proje için Gensler (baş mimar) ve Rios (peyzaj mimarı) ile çalışmaktadır. Bu parlak ekip aynı zamanda birçok ekip üyesini içerir. Glumac (MEP mühendisliği, yangından korunma, sürdürülebilirlik/LEED), KPFF (inşaat mühendisliği), AECOM (inşaat müdürü) ve Arup (yapı mühendisliği, akustik, atık + lojistik, site güvenliği, giydirme cephe/cephe, dikey ulaşım). 

  Kaynak: archpaper.com

  Foster + Partners Mimarlık Başkanı David Summerfield, “One Beverly Hills’in tasarımı, Kaliforniya’nın tarihine ve zengin geleneklerine duyarlıdır. Gür yeşillikler içinde yer alan organik mimari ve peyzaj, sembolik bir geçit oluşturmak için bir araya geliyor.” diyor.

  One Beverly Hills Tasarım ve İnşaatı

  Kaynak: dezeen.com

  Bu proje ikonik Beverly Hilton ve Waldorf Astoria Beverly Hills’in bitişiğinde yer almaktadır; Bu proje, mahalle bölgelerinde inşa edilen diğer yapılardan benzersiz ve farklı bir şeye sahiptir. 

  Alagem Capital Group ve Cain International için geliştirilmiştir ve yeni inşaata ek olarak, master plan sitede çevresel açıdan sürdürülebilir üç binayı da içerecektir. Bu binalardan ikisi bol yeşilliklerle dolu daireleri içerir. Aynı zamanda, üçüncü binada tamamı süitlerden oluşan 42 lüks otel ve 37 ortak mülkiyetli daireler bulunacak.  

  Foster + Partners’ın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Norman Foster, “ Başlangıçta, Beverly Hills tarımsal düz araziydi. Bu bölge büyüyen bir şehri besleyen yeşil bir vahaydı. Bir asır sonra bizler, büyük bir kısmı kamuya açık olan ve Şehir için ortak bir kaynak oluşturan, peyzajla birleşen organik bir mimari yapıyı ortaya çıkarmak için bu ilhamı eski halini düşünerek yakaladık.

  Kaliforniya kültürünün zenginliği, sürdürülebilirlik için acil ihtiyaçla bir araya gelen etki çeşitliliğine çok şey borçludur – özellikle yeşillik için suyun korunması ve geri dönüştürülmesi. Tüm site genelinde yeşil bir yaklaşıma dayalı bütünsel bir ana plan oluşturma fırsatını memnuniyetle karşılıyoruz.” ” diyor.

  Kaynak: adsttc.com

  Projede ayrıca yarısının halka açık olacağı 8 dönümlük nefes kesen botanik bahçeleri bulunuyor . Bu bahçeler sitenin kalbinde oluşturulacak ve bununla birlikte, Beverly Hilton’da ziyaretçiler ve misafirler bahçelerin güzelliği içerisinde gezinebilecek.

  Kaynak: arch2o.com

  One Beverly Hills projesinin bölgedeki en fütürist yapı olduğunu biliyor musunuz? Evet, Foster + Partners ve diğer mimarlar, bu en sağlıklı ve geleceğe yönelik Beverly hills geliştirme projesini tasarladılar. One Beverly Hills’in yeni binaları ve bahçeleri bile bölge için sürdürülebilirlik hedefleri oluşturmak üzere özel olarak tasarlandı. 

  Kaynak: rios.com

  Bahçe Kaliforniya’nın dört bir yanından 40 farklı ağaç türü ve 250 bitki türü dikilecek. Bunun yanı sıra, heykeller ve su yolları içeren iki millik patikalar inşa edilecek.

  Mimarlar, “Bu binalar Beverly Hills’deki en yüksek iki bina olacak ve cephelerde yeşilliği sürdürerek bahçeleriyle Los Angeles Country Club manzarasıyla birleşecek” dedi. 

  Daire Kuleleri

  Sitenin konumu, Wilshire Bulvarı ile Santa Monica Bulvarı arasındaki arazi üçgeninde doğrudan oturacak şekilde seçilmiştir. Buna projenin dairelerden oluşan iki kulesi de buna dahildir. Bu kuleler Beverly tepelerinin her sokağında görebileceğiniz sıradan yapılar değil. Tamamlandıktan sonra, bu daire kuleleri Beverly Hills’deki en yüksek binalar olacak. Oldukça heyecan verici, değil mi? 

  Santa Monica Residences Tower’da 32 kat olacak ve bu kulenin toplam yüksekliği 410 fit (125 metre) yüksekliğinde olacak. Öte yandan, bahçe konutları 28 katlı 369 fit (112 metre) yüksekliğinde olacak. 

  Kaynak: cloudfront.net

  Konut blokları 10 katlı bir binanın yanında inşa edilecek. Aslında 42 odalı bir otel ve 37 apartman dairesi. En iyi tarafı, tüm bunların ortak bir ev sahipliği planı kapsamında sunulmasıdır. 

  Otel ve Çevresinin İyileştirilmesi

  Kaynak: sleepermagazine.com

  Yeni inşaat 1950’lerden kalma ikonik üç kollu bir otel olan “The Beverly Hilton” da yükselecek. Bu otel Welton Becket tarafından tasarlandı ve bu yılın Altın Küre ödüllerine de ev sahipliği yaptı. Dev balo salonu ile birlikte yeni lobi alanı inşa edilecek ve yenilenecek.

  Yüzme havuzu yeniden şekillenecek ve 36 yeni havuz odalara eklenecek. Yeni bir konferans merkezi de inşa edilecek.

  Sitenin ana planı, otantik Güney Kaliforniya manzarasını ve çevreyi zarif bir şekilde tamamlayan binaları vurgulamaktadır. Bütün bunlar kıvrımlı ve uzaklaşan formlar, yumuşak kenarlar ve ince beyaz balkonlar aracılığıyla yapılacaktır. 

  Firma, “Kıvrımlı ve uzaklaşan formlar, yumuşak kenarlar ve büyük balkonlar, özel yaşam ve bahçe yeşillikleri arasında aracılık ederek, iç ve dış mekan yaşamı arasındaki sınırları ortadan kaldırıyor” dedi.

  Dip Not

  Foster + Partners tarafından tasarlanan One Beverly Hills projesi tamamlandıktan sonra, Beverly Hills bölgesindeki güçlü ve etkili binalardan biri olacak. Nedenini merak ediyor musun? Çünkü bu site, inşaatı tamamlandıktan sonra Beverly Hills’deki en yüksek iki kuleden oluşuyor.

  Umarım One Beverly Hills projesiyle ilgili bu yazıyı beğenmişsinizdir .  

  Çeşitli mimari türleri, ev yapım teknikleri ve stilleri veya dekorasyon fikirleri hakkında daha fazla bilgi için Mimari Medya’yı keşfedin . 

  Mimarilerle ilgili günlük güncellemeler için bizi Google News ve internet sitemizin bildirim hizmeti ile takip etmeyi unutmayın.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya