Okumaktan keyif alacağınız mimarlık blogları

  12 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Mimar Sedat Bayrak ‘ın blogunu mutlaka okumalısınız..Eğlenceli ve sıkmayan bir tasarımla okuyucularına keyifli dakikalar yaşatan Sedat Bayrak , konulara esprili yaklaşımları ve yerinde tespitleri ile takip edebileceğiniz güzel bir mimarlık blogu özelliklerini taşımaktadır..

  Blogun yazım ve anlatımını temsilen bir alıntı yaparsak bilmeyenler için daha renkli ve açıklayıcı olur sanırım..

  Şimdiye kadar birçok proje bürosunun içerisinde yahut sağında, solunda bir şekilde yer aldım. Arkadaşlarımın çalıştıklarına bakındım, webden çeşitli ofislerin kadrolarını inceledim. Bu tasarım bürolarında çalışan mimarların %80′e yakını 25-30 yaş arasındalar. Şimdi soruyorum, 30 yaşını geçen mimarların o kaydadeğer kısmı nereye kayboluyorlar (özellikle bayan kısmısı)? Herkes kendi bürosunu açıyor olamaz ya?(devamını okumak için tıklayabilirsiniz..)

  Bu, onlarca yazısından yalnızca birinin giriş cümlesi niteliğinde ön yazısı..Yalnızca mimarlık değil , güncel , teknik ve keyifli konuları da bu hoş anlatımıyla blogunda bulabilirsiniz..Google ‘a mimar yazınca (sanırım halen öyle) çıkan ilk site de budur zaten..

  Mimar Ilgın Onur Özden ‘in blogunu da mutlaka ziyaret etmelisiniz..Ele aldığı konular, daha çok öğretici nitelikte.Ancak yine eğlenceli ve keyif alabileceğiniz konularıda barındırıyor.Kendisi aynı zamanda benim Mimarlık Fakültesi sınıf arkadaşım olur.Kişiliğini ve projelerini her zaman beğenmişimdir.Şu sıralar ya tezkeresini almış olmalı , yada az bir zamanı kalan şafak sayma pozisyonundadır 🙂 .Blogunun yapısını ve anlatım biçimini temsilen ufak bir alıntıyla örnek verebiliriz..

  Üniversitede mimarlıktan mezun olduktan sonra iş hayatına girecek mimar hayal ettiği iş ortamını ilk yıllarında pek bulamaz. Çünkü okulda mezun olana kadar çizmiş olduğu Mimari Projeler rafa kalkmış, farklı farklı iş alanlarına açılmıştır. Bir de üstüne çalışma saatleri dengesiz, maaş düşük ve yaptığı işe saygısı olmayan kişiler tarafından eleştirildiğinde keyfi iyice kaçar.(devamını okumak için tıklayabilirsiniz..)

  Bir mimarlık öğrencisinin ya terkettiği , yada proje ödevlerinden pek ilgilenemediği ama kaliteli içerikleri barındıran bir mimarlık blogu daha ..

  Evet şimdilik bu kadar yeter sanırım..Yeni eklenen blogları yine mimarimedya.com da incelemeye devam edeceğiz..

  Kategori:
  Makale

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya