Ocak 2015’te Mimarimedya’da En Çok Neler Konuşuldu?

  9 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Mimarlık dünyası için önemli gelişmelerin ve değişmelerin yaşandığı 2014 yılının son çeyreğinde özellikle Uluslararası manada ses getiren gelişmeler yaşandı.

  Takvimler 2015’i gösterdiği günden itibaren iş kazaları ve işçi güvenliği üzerine sağlık – güvenlik tedbirleri alınmaya başladı.

  Saraya dair tartışmaların halen devam ettiği haberlerini ve Mimarlar Odası’nın her yeni gün için AkSaray ile ilgili ütopik rakamların harcandığı gelişmelerini saymazsak diğer güncel haberler için de parlak şeyler yaşandığını söyleyebiliriz.

  Örneğin güvenlik tedbirlerinin sayısal manada daha tedbirli olması için Şantiye şeflerinin iş güvenliği uzmanı olma zorunluluğu getirilmişti.Konuya olan ilginin azalması ve iş güvenliği sertifikası olan şantiye şefi piyasada pek te bulunan birşey olmadığı gerekçesiyle bu zorunluluk kaldırıldı.

  Şantiye Şeflerinin İş Güvenliği Uzmanı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı!

  Yükselen konut kredisi faiz oranları ve diğer değişkenlerin halkı gayrimeşru yollara itmesinden korkularak devletin %15 – %20 maddi destek verecek olması konut almak isteyenleri heyecanlandırırken , bu durum konut geliştiricileri de ziyadesiyle memnun etmişti.

  Konut Alacaklara %15 Devlet Desteği’ni Konut Geliştiriciler Nasıl Yorumluyor?

  Mimarlar ve işverenleri bir araya getiren web girişimlerinden bahsettik.Sektörel hizmet veren firmaların pozitif rekabet ile daha verimli üretimlerde bulunmasını tetikleyecek bir haberdi.

  Mimarlar İçin Müşteri Bulma Platformu: ”bymimar”

  Mimar maaşları için özel sektör başta olmak üzere asgari tutar belirlendi.Daha doğrusu yeni rakam hesaplandı.Bu konuyla ilgili TMMOB eğlenceli bir video hazırlayarak kampanyayı daha fazla kitlelere duyurmaya çalıştı.

  Mimar Maaşları 2015 Yılı İçin Asgari 3000 Tl Olarak Belirlendi!

  Mimarlar ve Mühendisler odası birliği efektif dijital kampanyalar düzenleyerek Torba Yasayla ilgili görüşlerini ifade etti.Bu video oldukça cüretkar ve aynı zamanda bir o kadar da eğlenceliydi.

  TMMOB ,Karanlığa Islık Çalmaya Davet Ediyor

  Mimarlık ve sektöre dair yer yer iğneleyici yer yer deşifre edici makaleler paylaştık.Sosyal medya üzerinde en fazla paylaşılan içeriklerden biri de Ocak ayı için hiç şüphesiz aşağıdaki blog yazımız oldu.

  Mimarlık’ta Para Var mı?

  Mimarlık ve tasarım yarışmalarından açıklananlar oldu.

  Konyaaltı Sahili Mimari Fikir Yarışması Sonuçlandı!

  Sektörel başarılar haricinde Uluslararası başarılardan ve tanıtımlardan da bahsettik.Örneğin Erdem Mimarlar ‘ın ABD’ için tasarladıkları proje finalde haberimiz de en fazla ses getirenlerden oldu Ocak ayı için..

  Ünlü Türk Mimarlık Firması’ndan ABD’ye Proje

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya