Mutfağınızı Planlarken Fayda Sağlanacak Bilgiler

3 sene önce yazıldı. Yazar:

Yeni evli çiftlerin ev alırken veya ev seçerken dikkat etmesi gereken bazı noktalar olabiliyor. Öncelikle bayanlar için banyo, lavabo ve mutfak büyük bir önem taşıyor. Bu bölümler temizliğine dikkat edilmesi gereken çok önemli bölümlerdir. Evinizin büyüklüğü diğer odaların ve mutfağınızın büyüklüğünü de etkiliyor. Mutfak tercihlerinizde büyük bir mutfak istiyor iseniz evin metrekaresini daha büyük hesaplamalısınız. Ya da aldığınız evin içini kırarak yeniden değiştirebilme imkanınız var ise mutfak değerlendirmesi yapabilirsiniz. Mutfak büyüklüğü eşyaların sığması bakımından önemlidir. Büyük bir mutfak düşünüyor iseniz çok fazla dolap olabilir. Bunu nasıl kullanmak istediğinize bağlı olarak da tercihinizi değiştirebilirsiniz.

Fazla dolap olmasının avantajı erzak ve kullandığınız, kullanmadığınız eşyalarınızı bu dolaplara sığdırabilme imkanınızın olmasıdır. Ancak çok büyük ve çok fazla dolaplar göze hoş durmayabilir. Bunun denge ve orantısını mimarınızla görüşerek en iyi şekilde yapmanız gerekebilir. Küçük bir mutfak var ise ve bunu değiştiremiyorsanız da mutfakta pratik ve portatif olarak kullanabileceğiniz ürünleri tercih edebilirsiniz. Mesela ayrı olarak mutfak masası yerine tezgahın bittiği noktadan itibaren tezgaha bitişik ve göze hoş görünen bir bar masası yaptırabilir sandalyelerini de ekleyerek hoş ve kullanışlı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bunun dışında yine duvara monte edilen yemek masaları mevcut. Bütçe durumunuza göre piyasa ve ürün araştırması yaparak duvara monte masa kullanabilirsiniz. Bu masalar hem pratik hem de yer kaplamayan masalar olduğu için mutfakta işinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Kategori:
Dekorasyon · Mutfak

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mimari Medya