Muratpaşa Belediyesi’nin Mimari Proje Fikir Yarışması Sonuçlandı [kısa kısa]

  8 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Muratpaşa Belediyesi tarafından Yeşilbahçe Mahallesi’de yapılacak olan Opera ve Çok Amaçlı Gösteri Merkezi için düzenlenen mimari fikir proje yarışmasının sonuçları açıklandı.

  Proje konusunda bir gösteri merkezine sahip olmanın önemine dikkat çeken Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Bu proje ulusal ölçekte bir yarışma ile ve ortak akılla belirlemek istedik. Bir yıllık çalışmalarımız sonucunda yarışmamız sonuçlandı” dedi.

  Proje hakkında değerlendirmelerde bulunan Antalya Mimarlar Odası Başkanı Osman Aydın, kültür merkezi Muratpaşa’da böyle bir tesisin olması çok önemli olduğunu kaydetti. Projenin örnek gösterilebilecek bir çalışma olduğuna vurgu yapan Aydın, “Muratpaşa Belediye Başkanımız Ümit Uysal’a bize duyduğu güvenden dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.

  İLK KADEME İÇİN 98 PROJE SEÇİLDİ

  Antalya Mimarlar Odası ile birlikte ulusal çapta düzenlenen fikir yarışmasının birinci kademe proje teslimleri 30 Ekim 2015 tarihinde yapıldı. 98 proje, ilk kademe için teslim edildi. ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Yüksek Mimar Prof. Dr. Celal Abdi Güzer başkanlığında, çeşitli üniversitelerde görevli mimar ve inşaat mühendislerinden oluşan jüri kararını verdi.

  Yarışma sonucunda Mimar-İnşaat Mühendisi Doğan Türkkan’ın Başkanlığında Cihan Sevindik, Mimar Tuna Han Koç, Yüksek Mimar Zeynep Canan Sevindik oluşan ekibin hazırladığı proje 1’inci oldu. Yüksek Mimar İlker İğdeli’nin başkanlığında Yüksek Mimar Büşra Al’dan oluşan ekibin hazırladığı proje 2’inci, Mimar Burak Pelenk’in başkanlığında Mimar Dilara Demiralp, Mimar Dilara Demir ve Sena Akgül’den oluşan ekibin hazırladığı proje 3. seçildi.

  Etiketler:
  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya