Muhteşem Manzaralı Alp Evi…

  7 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Rüstik yapısı olan eski bir evden son kalanlar yeniden tasarlanarak İtalyan Alpleri’nin muhteşem manzarasına bakan çağdaş bir ev haline getirilmiş.

  Yeni tasarımın sahibi olan Mimar Rocco Borromini elde kalan doğal taş kalıntılara, cam ile ahşap katmış ve modern bir hava oluşturduğu çevre dostu eve ‘SV Evi’ adını vermiş.

  ‘SV Evi’ İtalya’nın bir kasabası olan Albosaggia’da bulunuyor. Tam Alplerin Karşısına dikilmiş olan evin pencereleri ise bu harika manzaranın daha iyi görülebilmesi açısından büyük yapılmış.

  Bölgenin yöresel mimaride olan sadeliği gösteren tasarımı ile eski bir rüstik olan yapının kalıntılarının üstüne inşa edilmiş olan, kasabanın geleneği tekrar yorumlayan ve çevresinde bulunan konutlar ile de oldukça güçlü bir bağlantı kurmayı başaran sürdürülebilir ev, geleneksel siluete modern bir dokunuş gibidir.

  Sürdürülebilir evin, ilk giriş katın döşemesi betonarmeden yapılmış. Döşemeye bağlı 2 taş duvardan oluşan giriş katı, ahşaptan yapılmış üst kat ve çatısı tamamlıyor.

  Ev yalnızca 22 metrekare bir alana sahipken, iç mekanının oldukça başarılı bir çalışma eseri olduğu dikkat çekiyor. Özellikle evin alanının küçük olması dolayısıyla iç mekan verimli olarak kullanılmış. Yeniden tasarlanmış 3 katlı ekolojik evin, giriş katında mutfak alanı ile şömine bulunurken, ilk katında yatak odası ile banyo ikinci katında da ana yatak odası bulunmakta.

  Bu binada, malzeme olarak yerel ve aynı zamanda doğal malzemeler kullanılmış. Evin pencereleri oldukça geniş düşünülmüş ve böylece manzara çok geniş olarak görülebilirken aynı zamanda bol doğal ışığın evin tüm bölümlerine ulaşmasını sağlamış.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya