Modern Çağın Mimarisini Uzaylılardan Öğrenmiş Olabilirmiyiz?

  12 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Öyle bakmayın..Aşağıdaki resimlere iyice bakınca ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.Struktur ve biçim iç içe geçmiş, öylesine heykelsi duruyorlar ki, biblo yapıp evine koyası geliyor insanın.Mimarlar bundan milyonlarca yıl önce belkide o zamanın şartları ancak onlara elverişli olduğundan mıdır bilinmez tek fonskyionlu evler inşaa ederlerdi.Tek fonksiyonlu evlerden kasıt kayaları oymak sureti ile sadece barınma amaçlı mekanları üretmekti.

  Oysa günümüz modern teknolojileri öylesine gelişti , öylesine değişti ki uçan evler , yüzen evler , kapsül evler ve neredeyse ışınlanan evler bile üretilecek pozisyona geldi..

  Peki siz de hiç düşündünüz mü?

  Bunca bilim-kurgu filminde , jetgiller gibi çizgi filmlerinde hatta artık günümüz modern teknoloji çağındaki dekonstruktif mimarinin kökeni nerelere dayanmaktadır?

  Uzaylılar mı öğretti acaba? 🙂

  İşin ironik kısmı gerçekten çok acayip..Modern mimari kavramının yükselmek , yükselmek ve daha fazla yükselmek olarak çoğunlukla karşımıza çıkması da tesadüf olabilir mi?.Bize öğretenlere bir saygı duruşu olarak farkında olmadan yakın olabilmek mi amaç  yoksa?

  Hepsi tamamen sıradan bir düzmece mi yoksa? Bu noktada karar sizlere kalmış ama, Mısır’da herbiri 200 ton olduğu söylenilen taşların nasıl kaldırılarak tek tek üstüste koyulmak sureti ile piramitleri oluşturduğu da bu fısıldaşlamalara eklenebilir 🙂

  Kategori:
  Makale

  tarafından yorumlandı Modern Çağın Mimarisini Uzaylılardan Öğrenmiş Olabilirmiyiz?

  • Erick van doniken’in tanrıların arabaları diye bir kitabı vardı bu yazıda oradan esinlendiniz sanırım murat bey :).slayta bayıldım bu arada..

   mahmut 3 Ocak 2013 10:35

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya