Miniatur Wunderland Artık Google Street View’de Gezilebilecek

  8 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Bildiğiniz üzere Google’nin Street View adını verdiği özelliğiyle dünyanın dört bir yanını 3 boyutlu olarak tıpkı oradaymışız gibi ekranlarımıza getiriyor.Bugüne kadar ülkemizden de pek çok sokağı Sokak Görünümü ile bilgisayar ekranlarına getiren Google, ürünün tanıtımını sağlamak adına pek çok özel mekanı da kayıtlarına alıyor.

  Şimdi ise Almanya’nın Hamburg kentinde bulunan ve dünyanın en büyük maket demir yollarına sahip olma özelliğini taşıyan Miniatur Wunderland, Sokak Görünümü’ne taşınan son özel mekan oldu.

  6400 metrekare alan üzerinde kurulu olan mini kent, 2020 yılında 10 bin metrekareye kadar genişleyecek gibi duruyor.

  Büyük bir emeğin sonucu olan Miniatur Wunderland, Hamburg’a turist çekmeyi dahi başarabilen ve toplam bedeli 12 milyon Euroyu bulan dev bir proje niteliği taşıyor.

  230 çalışanın görev aldığı mini kentte, maketler yüz binlerce saat mesai sonucunda oluşturulmuş. Maket trenlerin boyutunun 14 metreyi aştığını Hamburg’daki mini kentte dünyanın pek çok bölgesinden öğeler bulunuyor.

  Maket kentin havalimanında günde 360 uçak inip kalkarken, 15 bine yakın vagon raylarda, 9 bine yakın araç ise yollarda yer alıyor.

  Google Street View, ülkemizde de benzer özel proje olarak yayınladığı görünümler bulunuyor. Bunlar ise Google Street View ana sayfasında dünya haritası üzerinde işaretli Anıtkabir, Çanakkale Şehitleri Anıtı ve İstanbul Oyuncak Müzesi.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya