”Mimarlık ve kadın” üzerine bir ropörtaj

  11 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Anne Fougeron Fransız asıllı bir mimar…Uluslararası Mimarlık yarışmalarından birinde bu tasarımı ile ödül kazanmış..Openbuildings.com sitesine verdiği ropörtajda ‘Mimarlık ve kadın’ üzerine çok manidar bir konu hakkında görüşlerini ifade etti.Ropörtajın tamamı için bu siteyi ziyaret edebilirsiniz..Bayan mimarların yaşadıkları zorluklar ve çifte standart ayrıcalıklarından bahsetti.

  Ropörtajın tamamı çok ilgi çekici konulardan oluşmakta ancak en çok dikkat çekecek yanı feminizm tutkusu üzerine olan kısım..

  Akademik kariyeri boyunca yaşadıklarndan ve cinsiyet ayrımcılığından dem vurmuş.Bayan mimarların sayıca erkeklere nazaran az olmaları da yakındığı konuların başında geliyor..

  Şimdi ropörtajı filan bir kenara bırakalım.Konu hakkında ayrımcılık gözetmeden bir kaç tespitim olacak..

  ”Mimarlık” dişi bir meslektir..Çünkü zarif, estetik,narin ve kırılgan hatları tasarlamaya yarar.Şeffaflık , renk gibi erotik unsurları barındırır.

  ”Mimarlık” erkek bir meslektir..Çünkü sağlam olmalı, beli berk olmalı tasarımların..Konuşabilmeli binalar, birşeyler anlatmalı karşısından bakınca , pasif olmamalı , girişken olmalı çünkü..

  Kategori:
  Haber

  tarafından yorumlandı ”Mimarlık ve kadın” üzerine bir ropörtaj

  • slm ıyı e7alışmalar e7alışmalarınızla ılgılı bılgı almak ıstıyorum falıyet alanım tekstıl dikim atolyesi ve bayan gıyım ımalat yani tanıtıcı bir sitem olsun ıstıyorum

   Sapna 9 Mart 2013 02:27

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya