Mimarlık Ve İç Mimarlık Öğrencileri Kentleri İçin Tasarladı

  9 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Gediz Üniversitesi Mimarlık Ve İç Mimarlık öğrencileri, kamusal alanların düzenlenmesi kapsamında İzmir’liler için önemli mekanlardan Bornova Yakaköy’de marifetlerini sergiliyor.Mimarlık eğitimi için hayali projeler üretmek elbette hayal gücü gelişimine katkı sağlayacaktır ancak fakültelerin bulundukları bölge ve hatta şehir için projeler – fikirler üretmesi , öğrenciler için bulunmaz bir nimet diyebiliriz.

  Tasarımlarını sundukları zaman karşılaşacakları yanıtlar ve eleştiriler çoğu zaman meslek hayatlarında karşılaşacakları tarzda olabiliyor çünkü..Gerçek bir mekan tasarımı önerisinde bulunmak işte bu bakımdan oldukça önemli.

  Tasarımı üzerinde çalışılan yapılar; iklim evi, gözlem evi, binicilik merkezi, botanik park, kamp alanı ve sinema merkezi şeklinde açıklanıyor.Kentin geleceği ve güzelleşmesi için geliştirilen projeler kent sakinleri tarafından da oldukça takdir edildiği öğreniliyor.

  Gediz Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Özlem Erdoğdu Erkarslan; “Özellikle çocuklu aileler için hafta sonları gidilecek yerler sınırlı. AVM’ler ve yeme-içme alanları dışında, tıpkı İzmir Doğal Yaşam Parkı gibi gerçek anlamda kamusal alanlar sunulması gerekiyor. Öğrencilerimiz, hocalarının da desteğiyle bu ihtiyaca cevap verecek, yerel yönetimlere ışık tutacak projeler hazırladı. Yaşadığımız kente karşı sorumluluklarımız var, Gediz Üniversitesi Mimarlık ve İç Mimarlık bölümleri olarak böyle sosyal amaçlı çalışmalara bu nedenle önem veriyoruz.”

  Belediye yetkililerine sundukları projeler yakın bir gelecek için uygulanabilir bile..

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya