”Mimarlık Puanları Çok Yüksek, Ne Yapabilirim?”

  7 sene önce yazıldı. Yazar:

  Bazen illa karar verdiğin şey olsun istersin hayatta..Bazen hiç bir zorluk yıldıramazken bazen de savaşmak istemezsin.Bir lise öğrencisi arkadaşımız mail yoluyla aşağıdaki soruyu sormuş..

  10. Sınıf grafik öğrencisiyim mimar olmak çok istiyorum bunun için lise bittikten sonra bu alanda ilerlemek için neler yapmalıyım? Taban puanlarına baktığımda 400 puandan aşağı puan yok bu puana sınavda ulaşamazsan hangi yollardan giderek mimarlık okuyabilirim?

  Mesajınız için teşekkür ederim.

  indirMimarlık taban puanları aslında son 5 yıla nazaran düşmüş durumda. Mimarlık başarı sıralaması kriterlerini inceleyerek Vakıf üniversitelerinden birini tercih edebilirsin. Yurtdışında Mimarlık Eğitimi veren üniversitelerden birini tercih edebilirsin.İç mimarlık okuyabilirsin. Mimarlığa nazaran puanları daha düşük ve bence iş sahası daha da geniş. Hatta özel yetenek ile alan sınavsız iç mimari eğitim fakülteleri dahi var.Bunların haricinde iç mekan dekorasyon dekotratörlük kurslarından birini tercih edebilirsin. Restorasyon veya inşaat teknikerliği mimari yapı ressamlığı vs. okuyup (2 yıllık) daha sonra mimarlığı tercih edebilirsin.

  Ayrıca neden mimarlık?..

  Kendini kısıtlama.Başka alanlara ve başka dallara da bakmayı ihmal etme..

  Başarılar..

  Kategori:
  Makale

  tarafından yorumlandı ”Mimarlık Puanları Çok Yüksek, Ne Yapabilirim?”

  • Neden mi mimarlık?

   Hayat düzenimin tamamını kaplayan, hayallerime de yaşayan, ve her defasında benimle birlikte büyüyen fikirlerimin tahtında mimarlık olduğu için mimarlık. Bende meslek lisesi öğrencisiyim ve benim son senem. Ben mimarlığa aşık olduğum için savaş veriyorum.

   İşte bu yüzden mimarlık.

   Blumemimar 3 Ekim 2017 15:38

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir