Mimarlık Öğrencilerini Pratiğe Davet Eden Uygulama

  9 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  SVR Gayrimenkul tarafından E-5 Göztepe’de inşa edilen Business İstanbul isimli ofis projesi kapsamında bir yarışma düzenleniyor.

  İstanbul Bilgi Üniversitesi ve SVR Gayrimenkul işbirliğinde gerçekleşen ve Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık, İç Mimarlık ve Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencilerinin katılımına açık olan “Lobi ve Ofis Katı Mekansal Düzenleme ve Özgün Obje Tasarımı Yarışması” yarışmanın ödülü ise Kopenhag kent inceleme gezisi.

  Yarışma ve projeyle ilgili sorularımızı yanıtlayan SVR Gayrimenkul Satış ve Pazarlama Direktörü Gökhan Civan, öğrencilere yönelik yarışmaların önemine değinerek, Business İstanbul projesinin detaylarını anlattı.

   

  SVR Gayrimenkul Satış ve Pazarlama Direktörü Gökhan Civan

  SVR Gayrimenkul Satış ve Pazarlama Direktörü Gökhan Civan

  Business İstanbul İç Mekân Tasarım Yarışması, geleceğin ofisleri İçin fikirler, yoğun kent merkezlerinde insan odaklı, sosyal hayatı ve iş dünyasını bütünleştiren ofis mekânları hakkında düşünmeyi ve fikir alışverişi yapmayı hedefliyor. Disiplinler arası bir bakış açısıyla yaratıcı çözümlere ulaşmak, tasarım alanında eğitim gören öğrencilerin özgün düşüncelerine ulaşmak, yeni kavramsal ve iletişim yöntemlerini görünür kılmak yarışmanın temel motivasyonudur. Bu doğrultuda, eğitim hayatında ve özellikle tasarım fakültelerinde tartışan, değerlendiren ve yarışmalara dâhil olan bir ortamın oluşmasına katkı sağlamak amaçlanmıştır.

  Yarışma İç Mimarlık, Endüstri Ürünleri Tasarımı ve Mimarlık bölümü öğrencileri arasında etkileşimi destekleyerek farklı ölçeklere odaklanma ve iç mekân konusunda deneyim kazanma fırsatı yaratıyor.

  Öncelikle somut, hayata geçecek bir projenin içinde olmak, yaratım sürecinde değer katıyor olmak bir öğrenci için çok olumlu bir motivasyon kaynağı. İş hayatının içine daha öğrenciyken girmek, iş ilişkileri geliştirmek ve network yapmaya başlamak bence üniversite öğrencilerinin ders ve sosyal yaşantılarının yanı sıra eğilmesi ve önem vermesi gereken konular.

  ctlj8Bb

  5d6e6322c463472a9f0ab7b03db70a6e-480x268

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya