Mimarlık Ofislerinden Sergi Haberleri

  8 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  25 Kasım günü Koleksiyon İzmir Mağazası’ndaki özel davetle açılan sergi, Tatbikat Mimarlık: Ayhan Abanozcu ve Murat Cellat’ın önemli mimari projelerinden oluşan bir seçkiye ev sahipliği yapıyor.

  1974 yılından bu yana Bursa ve çevresinde hizmet veren Tatbikat Mimarlık’ın kurucu ortakları mimar Ayhan Abanozcu ve mimar Murat Cellat’ın projelerini içeren seçkide bireysel konutlardan endüstriyel fabrikalara kadar çok çeşitli büyüklükte projeler sergileniyor.

  Uzun yılların deneyimlerini genç ve yaratıcı bir ekiple harmanlayan mimarlık ofisinin bu yaklaşımı projelerine de yansıyor. Aynı zamanda bilgisayar destekli görselleştirilme konusunda hizmet sunan ve bunlarda kullanılan öncü programların eğitimini veren firmanın bu özel dokunuşu projelerdeki sunumlarda da rahatlıkla gözlemlenebiliyor.

  Tatbikat Mimarlık’ın tüm bu özgün yaklaşımını taşıyan proje seçkisi Koleksiyon İzmir Mağazası’nda verilen bir davetle ziyaretçilere açıldı. 25 Kasım Çarşamba günü gerçekleştirilen etkinlik bölgenin önemli mimar ve tasarımcılarını bir araya getirdi. Ziyaretçiler böylece hayata geçmiş birçok önemli projenin arkasındaki geliştirme süreçlerini gözlemleme şansını buldu. Yaklaşık 4 senedir devam eden sergi serisinin yalnızca İzmir, İstanbul ve Ankara’da sınırlı kalmadığını belirten sergi koordinatörü Çetin Ünalın; “Bugüne kadar 81 farklı mimarlık ofisinin 1200’ü aşkın projesini çok çeşitli kitlelerle buluşturduk. Koleksiyon mağazaları ile birlikte çeşitli üniversitelerde sergiler düzenledik, bienaller kapsamında halka açık alanlarda projeleri sunduk. Üniversitelerde verilen panellerle sergi sahiplerini öğrencilerle buluşturarak fikir alışverişlerinde bulunmalarına katkı sağladık.” şeklinde görüşlerini belirtti.

  Tatbikat Mimarlık’ın sergilenen projeleri arasında; Karagül Villa (Bursa), Sütaş A.Ş. Fabrikası (İzmir), ElringKlinger Fabrikası (Bursa), Ata Bulvarı Ofis (Bursa), Bademli 1285 (Bursa), Ş.İ Bademli Evi (Bursa), Kirmikil İş Merkezi (Bursa), Mudanya Marina Evleri (Bursa), Gemlik Ahmet Duran Meydanı (Bursa), Eker Meydan (Bursa), Turkuaz Plus (Bursa), Nilüfer Area (Bursa), PodyumPark (Bursa) bulunuyor.

  Sergi 21 Ocak 2015 tarihine kadar Koleksiyon İzmir Mağazası’nda gezilebilir.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya