Mimarların Pahalı Kalem Sevdası Tescillendi

  8 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  İnternet üzerinden ofis malzemeleri satışı yapan bir firmanın “kalem” araştırmasına göre en pahalı ve kaliteli kalemleri mimarlık ofisleri kullanıyor, şirket içinde en prestijli kalemlerin sahipleri ise karar ve imzanın adresi genel müdürler.

  Fosforlu kalemler, mekanik kurşun kalemler ve fiyatları diğer çeşitlere göre oldukça yüksek olan prestij kalemleri mimarlık ofislerinin öncelikli tercihleri arasında yer aldı. Mimarların ardından kaliteli ve pahalı kalemleri tercih eden diğer meslekler sırasıyla avukatlar, serbest muhasebeci mali müşavirler, yeminli mali müşavirler, müteahhitler ve inşaat mühendisleri oldu. Bu meslek grupları kalemler içinde öncelikli olarak en pahalı segmenti oluşturan prestij ve imza kalemlerini tercih etti.

  En çok satın alınanlar arasında imza kalemleri birinci sırada yer alırken bunu ikinci sırada roller ve jel kalemler takip etti.

  Araştırmanın diğer öne çıkan bulguları şöyle oldu; En şık ve pahalı kalemlerin birinci adresi üst düzey yöneticiler, en çeşitli kaleme sahip olan ofis çalışanları sekreterler, sahip olunan kalemlerin sadece bir kısmı kullanılıyor ve güzel göründüğü için masada tutuluyor, Öğretmenler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı ve bayram öncesinde özellikle prestij kalemlerin siparişi artıyor.

  Kategori:
  Haber

  tarafından yorumlandı Mimarların Pahalı Kalem Sevdası Tescillendi

  • litfan ucretsiz pdflar mimariliklari beza gondarin tasakur edarim

   mehmmet 30 Kasım 2015 22:56

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya