Mimarların en değerli organı gözleri midir?

  11 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Anasayfada sağ altta kategoriler kutucuğunun üstünde tavsiye linkler başlığı altında cesur biçimde ‘tıklayıp kaçan ziyaretçi’ lerden korkmadan yayımladığım 40’a yakın yerli ve çoğu yabancı mimarlık siteleri var biliyorsunuz..

  Onlardan biri olan Architecturelab.net sitesinde çok ilginç bir içeriğe rastladım..Hemen sizle de paylaşmak istedim.

  Haberi olduğu gibi yayımlamak yerine içeriğin formatını biraz değiştirerek işin felsefik boyutlarına götürmeye çalışacağım sizi..

  Tasarım yaparken , eskiz karalarken , çizim yaparken veya tasarım için kafa yorarken en çok kullandığımız organımız gözlerimiz midir?Yoksa ellerimiz mi ? yoksa beynimiz mi?

  Hepsi de hayati organlarımız şüphesiz..Allah hiçbirine zeval vermesin!

  İşte bu noktada bir mimarın gözlerini kaybedişini anlatacağım..Çok trajik bir öykü aslında.25 yıl sapasağlam gözleriyle onlarca bina , onlarca tasarım yapan Chris Downey beynindeki bir rahatsızlıktan dolayı ameliyat olması gerekmektedir.Ameliyat çok risklidir, gözlerini kaybetme riski vardır.Bunun yanında süresiz olarak iyileşmesi de olasıdır.Her mimarın yaptığı gibi risk alarak ameliyat olmayı kabul eder ve gözlerini yitirir ..

  45 yaşından sonra dünyası simsiyah bir kutu haline gelmiştir onun için..

  Empati yapmaya çalışın ..Neler hissedeceksiniz?Siz neler hissederdiniz?Aşağıdaki videoda bir söyleşini izleyebilirsiniz..(İngilizce)

  Kategori:
  Makale

  tarafından yorumlandı Mimarların en değerli organı gözleri midir?

  • Your articles are for when it absolutely, positively, needs to be understood overngiht.

   Samantha 9 Mart 2013 09:17

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya