Mimarlar Ve Tasarımcılar İçin 3D Yazıcılar Geliyor!

  11 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Form 1 tarafından tasarlanıp geliştirilen ve patenti alınan bu 3d printer (yazıcılar) sayesinde tasarımlarımızın maketleştirilmeden önceki masrafları ve zaman kaybı artık önlenmek üzere..İşin modellemesi ve yazılım kısmında ufak oynamalar yaptıktan ve tasarımı yazılıma uygun hale getirdikten sonra tek yapmanız gereken şey ”yazdır / print” butonuna tıklamak olacaktır.

   

  Şimdilik ilk etap için uygun fiyatlarla satışa sunulan bu ürünler gerçekten kendilerinden beklenen şeylerden daha fazlasını sunmaya aday kullanıcıları için..

  3d-printer-formlabs-1

  Özellikle organik mimari (dekonstrüktif) akımların yoğunlaştığı ve maketleştirmek konusunda sıkıntıların yaşandığı bir mimarlık dünyasında yaşadığımızı , günümüz mimarisinde önemli yere sahip olan sunum olaylarının efektivitesinin azaldığını (teknolojiyi takip eden ve uygulamaya geçiren mimarların azlığından kaynaklı) düşünürsek bunun gibi yenilikler gerçekten ilgi çekici boyutlara ulaşmaktadır.

   

  Şimdilik yalnızca  (en fazla) 125 x 125 x 165 ebatlarındaki çalışmalar için ideal yazdırma seçenekleri sunan bu yazılım ve donanım paketine sahip olmak için / detaylı bilgiler elde etmek için veya bayiliğini alarak mimarlara satmak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

  3d-printer-formlabs-3

  Yine çeşitli özelliklerini görme şansı sağlayan aşağıdaki videoları mutlaka izlemenizi tavsiye ederim..

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya