Mimarlar Odası Ankara Şubesiyle Meraklı Kediler Buluşuyor

  5 sene önce yazıldı. Yazar:

  Ankara’da alternatif eğitim yöntem ve tekniklerini uygulamak amacıyla yola çıkan Meraklı Kedi İlköğretim Okulu, TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin Çocuk ve Mimarlık çalışmalarının okulda uygulanması için işbirliği protokolu imzaladı. Protokolle birlikte çocukların kent ve mimarlık farkındalığı, çocuk kültürü ile mimarlık kültürünü buluşturacak, ortak çalışmalar, atölyeler ve etkinliklere imza atılmış oldu.

  Çocuk ve Mimarlık çalışmalarını 14 yıldır sürdüren, Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin deneyimli ekibi meraklı kedilerle mimarlık kültürünü buluşturacak. Başka Bir Okul Mümkün diyerek yola çıkan Meraklı Kedi İlkokulu temsilcileriyle Mimarlar Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu’nun gerçekleştirdiği toplantıyla imzalanan protokol gereği çocuklarla yaratıcılık, mimarlık kültürü, kent farkındalığı üzerine çalışmalar yapılacak.

  Meraklı kediler okullarını da tasarlayacak

  Çocuklar ve Mimarlık Merkezi ile birlikte, minikler okullarındaki mekânları, derslikleri, okul bahçeleri, çocuk parkını mimarlarla birlikte tasarlayacak. Meraklı kedi ilköğretim öğrencileri okulun dışında kent gezileri de yaparak, atölye çalışmalarıyla kentsel ve mekansal farkındalıkları desteklenecek çalışmalar yürütülecek. Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin yarışma ile elde ettiği Çizgi filmler, animasyon filmlerin gösterimleri de minikler için hazırlanıyor.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir