Mimarlar İçin Yılbaşına Mutlu Girmek Adına 5 Öneri

  9 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Projenize kafayı gömüp masa başında pineklemek mi? Yoksa çıkıp gezip tozduktan sonra birşeyler içip sızıp kalmak mı?.Ya da pijamalarınızı giyip televizyonda şahane eğlenceli(!) bant yayını yılbaşı programlarını izlemek mi cazip bu konuda aklınızı karıştırmak istemem ama mimarlık yapanlar için aşağıda birkaç çekici teklifler listesi oluşturmaya çalıştım.

  • PANİK YOK!

  Yetiştirilmesi gereken projeler , revize yoğunlukları görselleştirme işleri vs. vs. yapılacak işler epeyce birikmiş olabilir.Patron veya iş veren sizden istemiş olduğu şeyleri kısa zamanda bitirmeniz konusunda uyarmış olabilir.Bu bir gerçek ama bu sene yılbaşı haftanın tam ortasına geliyor.Kimi işyerleri bir gün öncesinde yarım gün çalışıp yılbaşının ertesi günüde tam gün tatil uygulaması yapıyor.Bunu patronunuza hatırlatınız ve patrona yakın kişilerce lobi faaliyeti yürütülüp yürütülmediğinin kontrolünü sağlayın.Etkili olmayacağını düşünseniz bile ”denemekte yarar var mantığıyla bakıp hemen işe koyulabilirsiniz.Ya da alt yapısını şimdiden hazırlamaya koyulabilirsiniz.

  • MÜMKÜNSE ÇALIŞMA ARKADAŞLARINIZDAN ZİYADE BAŞKA GRUPLARLA EĞLENİN!

  Bunu esprili bir dille dile getirebilirsiniz.

  Sene içerisinde zaten hergün görüşüyoruz..Birde yılbaşında çekemem pozunu 🙂

  Bunu samimi olmadığınız bir mimari proje ekip başı arkadaşınıza yaparsanız yeni seneye kabuslarla uyanmak zorunda kalabileceğinizi hatırlatarak bir öneride aşağıdaki olabilir..

  Başka arkadaşlara söz verdim..Gerçekten sizle vakit geçirmek çok güzel olurdu ama artık başka senelere..

  Yukarıdaki bahane en kolayı gibi görünse de karşınızdakini yada beraber çalıştığınız ofis arkadaşlarınızı kırabilme ihtimalinizin en yüksek olduğu da bir bahanedir.

  • TATİL ZAMANINDA VEYA BOŞ VAKİTLERİNİZDE YAPTIĞINIZ ŞEYLERDEN DAHA FARKLI GİRİŞİMLERLE DEĞERLENDİRİN! 

  Yani diyorum ki, facebookta gezinmekten, alışveriş sitelerinde dolaşmaktan , dergi yada kitap okumaktan farklı birşey yapın.Böyle yaparsanız motivasyonunuzu ister istemez artırmış olacaksınız.Ve bu elinizdeki çizimlerin gözünüzde büyümesini engelleyecektir.Unutmadan bu konuyla alakalı ”mimarlar için çizim yaparken sıkılmamak adına öneriler!” başlıklı bu yazıyıda incelemenizi öneririm.

  • EVDE FİLM İZLEMEK , PATLAMIŞ MISIR , ÇEREZ , ARPA SUYU FİLAN..

  Yapmayın dostlar..Bunu 60 yaşındaki teyzeler yapıyor evinde..Gençseniz (yaşama umudunu yitirmemiş ve 0-70 yaş arası tüm insanlar) sokaklara akın..Tabi herşeyi dozunda yapmaktada yarar var.Gecenin sonunu mahpus damlarında da alabilirsiniz.

  • YILBAŞI YOK! YILBAŞI TATİLİ YOK! İÇMEK YOK! EĞLENMEK YOK!

  Evet,bu konuda muhtemelen benimle aynı kaderi paylaşacak belkide onlarca meslektaşımız vardır.Projelerine gömülüp tasarımını yetiştirmesi gerekenleri kastediyorum.Yapacak pek birşey yok gibi değerli dostlar..Bu da güzelim mesleğimizin güzel tatlı bir sillesi diyeceğiz ..

  Kategori:
  Makale

  tarafından yorumlandı Mimarlar İçin Yılbaşına Mutlu Girmek Adına 5 Öneri

  • Güzel bir başlık , güzel bir konu ancak aktivitelerle alakalı daha radikal öneriler beklerdim sizden 🙂

   Yeşim Haksal 7 Aralık 2013 23:28
  • bence de.. biraz daha efektif olabilirdi öneriler..

   sevil 10 Aralık 2013 13:23

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Mimari Medya