Mimarlar için Mobil Teknoloji Kullanımı

  11 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Tasarımcılar ve mimarlar için en güzel araçlardan biri şüphesiz tablet pc’lerdir.Çünkü gerek sempatik kullanım yöntemleri gerekse sunduğu hizmetler açısından kullanıcılarını etkilemektedir.

  Mimarlar için kullanılması gereken mutlaka olmalı diyebileceğim bir kaç uygulamadan filan bahsedip sıradanlaşmayacağım..Biraz daha farklı bir yaklaşım sergileyerek popilist tarzdan uzak duramaya çalışacağım yapabildiğim kadar.

  Bu kadar önsöz den sonra sıra mobil yaşamın mimarlık sektörüne ne gibi etkileri olduğunu yazmaya geldi..

  Tasarımlarda kullanmak üzere bir kenara iliştirilmiş notlar tutmak , videoları notlarda kullanmak ve resimleri hemen notlara iliştirmek kesinlikle herkesin (sadece mimarların değil) kullanmak isteyeceği şeylerdendir.Eskiz yapmak , projelerin olgunlaşmasında büyük önem arzederken eskiz yapma yöntemleri de artık değişti.Sketch Book vs. gibi uygulamalara 3 dolar civarı bir para ile ulaşılabiliyor Android Marketlerden.Siz el yazınızla çizdiğiniz tasarımın eskizine notlar alırken tabletiniz kendisi normal pc yazı formatına çevirebiliyor..Bunlar gibi daha onlarca teknolojik – görsel faktörü birarada görmek mümkün.

  Ben henüz yeni tanıştım mobil teknolojiyle :).Daha öğrenmem gereken çok yenilikleri ve faydaları var..Aldığım tablet aşağıdakinden.Hava atmıyorum sadece yazıma konu olan mimarlar için faydalı uygulamalar / mobil teknoloji içeriklerini barındırdığından paylaşıyorum , eğer o niyette olsaydım artık eskimeye yüz tutmuş bu teknolojiyi yeni aldığımdan dem vurmazdım :).Reklam da yapmıyorum..Bu videonun burada olmasındaki amaç bahsedilen özelliklerle proje- tasarım ve eskizlerinize göre yontabilmenize olanak sağlamaktır.Yani ben size pası attım , siz artık nasıl değerlendireceğinize bu bağlamda karar verin..Kullananlar varsa onlar da mimari için nasıl kullandıklarını söyleyebilirler..

  Kategori:
  Makale

  tarafından yorumlandı Mimarlar için Mobil Teknoloji Kullanımı

  • bence tam mimarlara uygun bir tablet..not alışkanlığı için iyi bir uygulama..insanların yaşamlarında farklı bir etki yaratacak cinsten ama şunu da belirtelim bence biraz pahalı..2 ay sonra satın almayı tercih ederim 🙂

   sevilarchitect 3 Ocak 2013 10:46

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya