Mimarlar İçin Freelance İş Fırsatları; Projekurdu.com’da

  7 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Bu yazımızda Türkiye’nin ilk online freelance sitesi olan ProjeKurdu ‘ndan bahsedeceğiz.Projekurdu oldukça geniş kapsamlı (yazılım geliştirmeden tutun blog makale yazarlığına, logo tasarımından web tasarımına kadar pek çok alanda) profesyonellerin yer aldığı 2008 yılından bu yana yayın hayatına devam eden bir web girişimidir.

  Mimarlık ve iç mekan tasarımıyla alakalı olarak ufak bir veri paylaşacak olursak, projekurdu’na kayıtlı sadece 3ds Max uzmanı sayısı 900..Gerisini siz düşünün..

  Toplamda 12.000’e yakın, alanında başarılı uzmanın kayıtlı bulunduğunu , sisteme kayıtlı 7000’e yakın teklif verilen / bekleyen proje yer aldığını da yeri gelmişken belirtmiş olalım..

  Yukarıdaki videoda sistemin işleyişinden de bahsedildiği üzere projekurdu’nda , freelancer – işveren arasında belirli kurallara dayanan  güven esaslı bir partnerlik söz konusu.Oysa piyasada uzmanlar için freelance çalışmak, verilen emeğin karşılığını alabilmek noktasında endişeye sebep olabilirken, işverenler için de doğru kişiyle çalışıp istenileni elde etmek noktasında şüphelere sebebiyet verebiliyor.

  Karşılıklı memnuniyetin ön planda tutulduğu, kullanıcılarının Projekurdu deneyimlerini paylaştıkları bu sayfayı da mutlaka ziyaret etmelisiniz.

  İşverenseniz (bir projeniz varsa (ör:3 boyutlu bir çizim yaptıracaksınız diyelim)) Uzmanlar hakkında yapılan yorumları da inceleyerek , projeniz ile ilgili en başarılı sonuca ulaşabilme imkanına sahipsiniz.Bununla da sınırlı değil..Güvenli Proje Platformu özelliği ile işiniz ilerleme sağladıkça kısmi ödemeler gerçekleştirerek ödemenin tamamını riske atmamış oluyorsunuz.

  Profesyonel freelance çalışmalar yapan biriyseniz zaten Türkiye’nin dört bir köşesinden projeler, teklif vermeniz için sizi bekliyor olacak..Ödemeniz ve iş tanımı net!.Daha ne olsun..Yani bu iki konunun freelance çalışmalar yapan biri için ne denli önemli olduğunu söylememize bile gerek yok.

  Bu arada kayıt olmak ücretsiz ancak proje gelişme aşamasında belirli safhalarda ufak komisyon oranları bulunuyor.

  Kategori:
  Makale

  tarafından yorumlandı Mimarlar İçin Freelance İş Fırsatları; Projekurdu.com’da

  • Harika bi girişim ..umarım komisyon oranları fazla değildir

   serhat 3 Şubat 2015 11:29

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir