Mimarlar İçin En Faydalı Youtube Kanalları

  7 sene önce yazıldı. Yazar:

  Genç bir mimarın mesleki gelişimini nasıl sağlayabileceği konusundaki metaforları bu yazıda anlatmıştım kendi persfektifimden..Çeşitli sosyal medya araçları ile mesleki gündemi takip edebileceğimiz ile alakalı da bir zamanlar epeyce paylaşımda bulunmuştuk.

  Ancak işin sohbet muhabbet boyutundan ziyade ciddi anlamda fayda sağlayıcı ve üstelik ücretsiz eğitim videoları ve resimli anlatım derslerinin de yer aldığı bir web ortamına sahibiz.Örneğin ben sketch up programını öğrenmek için en ufak bir kursa gitmedim ve özel derste almadım.İnternetten izlediğim videolarla evde ufak pratiklerle kendi mesleki gelişimimi sağlamaya çalıştım.

  Siz de çeşitli videolar ve web uygulamaları yardımıyla kendi mesleki gelişiminiz için önemli mesafeler katedebilirsiniz.Üstelik hiç bir ücret ödemeyerek.Tabi bu noktada mimarimedya.com olarak diğer sitelerden ayrıldığımız çok önemli bir noktanın da varlığından bahsetmek gerekirse neredeyse hiç bir mimarlık blogu diğer sitelere link vermez, isimlerden bahsetmez ve içerik hırsızlığı da denilen şeyi yapar.Mimarimedya’da bu duruma rastlamazsınız , hatta en ciddi sanal rakiplere bile link vermek yoluyla yönlendirmeler yaparız.Burada amaç tüm meslektaşların faydalanacağı güzel içerikler ve öğretisi yüksek içerikler oluşturmaktır.

  Şimdi lafı daha fazla uzatmadan çeşitli youtube oynatma listeleri ve faydalı eğitim videolarının öğretici içeriklerin bulunduğu videoları ve siteleri sizlerle paylaşalım..

  Sketch Up Türkiye Sketch up ve çeşitli render motorlarıyla ilgili güzel – elit videoların bulunduğu bir kanaldır kendileri.

  SenininternetinHD kanalında photoshop dersleri yardımıyla proje paftalarınızı düzenleyebilecek ve çeşitli görselleştirme araçlarını kullanabilecek düzeye gelebileceğiniz videolar bulunmaktadır.Şiddetle tavsiye ederim.

  Çizim eğitim kanalı da yine diğer ikisi gibi güzel bir anlatı serisine sahip kanal diyebilirim.Oldukça faydalı olabilecek , ileri çizim tekniklerinden yeni başlayanlar için pratik videolarına kadar pek çok anlatıya ulaşmanız mümkün.

  Akademichannel , Faydalı eğitim videolarının bulunduğu güzel bir kanal diyebilirim.Ancak özellikle 3ds max başlangıç videoları pek çok mimar için ilham kaynağı olabilecek nitelikte..Ancak videolarını başka sitelere açacak cömertlikte olmaması bir dezavantaj gibi duruyor..

  Videoları bu linkten  izleyebilirsiniz.

   Archicad kanalında yazılım geliştiricinin kendi anlattıklarıyla yetinmek durumundasınız.Ancak archicad programının Türkiye’dede önemli bir kullanıcı sayısı olduğu düşünülecek olursa oldukça faydalı bir kanal olduğunu söylemek mümkün.

  Kategori:
  Makale

  tarafından yorumlandı Mimarlar İçin En Faydalı Youtube Kanalları

  • Öncelikle size bu dilimizden anlayan, eksiklerimizi iyi ölçüde tespit edebileceğimiz paylaşımlardan dolayı çok teşekkür ediyorum, çok yeni bir takipçiyim . tekrar görüşmek üzere ..

   mimar duygu 14 Aralık 2013 12:01
  • Ben teşekkür ederim..nedemek faydalı olabiliyorsak ne mutlu bize..hoşgeldiniz aramıza her geçen gün büyüyen ve beraberce birşeyleri paylaşmak çabasında olan 40.000’lere dayanan bir aile haline geldik..İnşallah herşey daha iyi olur.. iyi çalışmalar..

   Murat ERÇELEBİ 17 Aralık 2013 14:05

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir